13 dec 2023
Ar Sīpoliņa "double-double" un Naita 13+4+4 nepietiek, lai izcīnītu uzvaru Beļģijā

Spēli Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) ietvaros šovakar (13. decembrī) aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Vienība izbraukumā mēroja spēkus ar Beļģijas komandu "Liège Basket", atzīstot pretinieces pārākumu ar rezultātu 68:97.

Valmierieši uzvarēja iemetienu laukuma centrā, sākot spēli ar uzbrukumu, kurā mača rezultātu atklāja amerikāņu leģionārs Seneka Naits. Arī pirmās ceturtdaļas turpinājums bija nelielā Valmieras zīmē. Uz brīdi komandas pārsvars sasniedza arī septiņus punktus, bet pēc desmit nospēlētām minūtēm valmieriešiem +6. Otro ceturtdaļu mājinieki sāka ar 7:0 izrāvienu, taču Pauls Miglinieks ar tālmetienu neļāva "Liège Basket" komandai būtiski atrauties. Abas komandas cīnījās punkts punktā un vairākkārt vadība mainījās, bet puslaikā valmieriešiem sešu punktu deficīts.

Puslaika pārtraukumā komandas galvenais treneris Oskars Virsis intervijā uzsvēra, ka mūsu puišiem ir jāspēlē daudz agresīvāk aizdardzībā - īpaši zem groziem, kur pretinieki Valmieru soda. Mača liktenis gan izšķīrās tieši trešajā ceturtdaļā. Komandai neizdevās līdz galam izpildīt trenera norādījumus. Pirmās septiņās otrā puslaika minūtēs tika gūti vien seši punkti, bet pats ceturksnis tika zaudēts ar rezultātu 14:24. Noslēdzošajā nogrieznī laukuma saimnieki savu pārsvaru palielināja, izcīnot uzvaru.

Produktīvākais no valmieriešiem bija Guntis Sīpoliņš, kurš šajā mačā tika pie sava sestā "double-double" šosezon (trīs "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā, divi Eiropas Ziemeļu basketbola līgā un viens Latvijas Basketbola "Užavas" kausā). Viņa kontā šoreiz 15 punkti, 11 atlēkušās bumbas un viens bloķēts metiens. Sīpoliņš arī treneru vērtējumā tika atzīts par komandas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Naits tikmēr komandas bilancei pievienoja 13 punktus, četras atlēkušās bumbas, tik pat daudz rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. Laukumā tika visi 11 spēlei pieteiktie valmierieši.

Liels klupšanas akmens bija vājā precizitāte. Valmierieši realizēja vien 28% divpunktu metienu un 25% no tālmetiena līnijas. Tas kopumā deva 26% precizitāti no spēles. "Liège Basket" komandai arī par 14 atlēkušajām bumbām, deviņām rezultatīvām piespēlēm, trim pārtvertām bumbām un trim bloķētiem metieniem vairāk.

"Šodien mums parādīja cita līmeņa atlētismu. Līdz piezīmju normai ļāvām gūt pārāk daudz vieglos punktus. Jāmācās saprast, kad jāaptur bumba un cik agresīvi jāspēlē, lai spētu konkurēt ar šāda līmeņa komandām. Ņemot visu iepriekš teikto vērā, uzbrūkot ar 26% precizitāti, ir grūti konkurēt jebkurā spēlē," pēc spēles sacīja treneris Kaspars Vecvagars.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Liège Basket" 68:97 (20:14, 15:27, 14:24, 19:32)
Sīpoliņš 15 (11 atl.b.), Naits 13 (4 atl.b., 4 rez.p.), Miglinieks 10, Zrno 9, Elksnis 8, Greitāns 6, Karlsons 5, Zelizņaks 1 (7 atl.b.), Kaufmanis 1, Gailišs (4 atl.b.), Katlaps

Nākamā spēle paredzēta jau 16. decembrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā valmierieši uzņems komandu "Kandava/Anzāģe". Tā būs atbildes spēle Latvijas Basketbola "Užavas" kausa ietvaros. Valmierai jānotur pirmajā cīņā iekrātais 20 punktu pārsvars, lai kvalificētos nākamajai kārtai. Mača sākums plkst. 19:00. Tiekamies klātienē!

Iegādājies biļeti uz cīņu laicīgi internetā: ŠEIT!