19 janv 2024
Atbildes spēlē pret "Zeļļiem" pie pilnām tribīnēm tiek noslēgta Latvijas kausa sezona

Latvijas Basketbola "Užavas" kausa (LBK) sezonu šovakar (19. janvārī) noslēdza "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda savā laukumā ar rezultātu 72:84 piekāpās Rīgas "Zeļļi" vienībai, divu spēļu summā kapitulējot ar -6. Maču klātienē vēroja 1210 līdzjutēju.

Spēli veiksmīgāk iesāka mūsu basketbolisti. Viesiem bija grūti ieiet spēlē un ātri vien tika sasniegts desmit punktu pārsvars, liekot pretiniekiem nervozēt. Pēc pirmā ceturkšņa gan vairs tikai +5, jo pieļautas vairākas kļūdas. Otrajā ceturtdaļā rīdzinieki spēja pagriezt spēli otrādāk un puslaika pārtraukumā jau devās ar diviem punktiem priekšā.

Tieši otrais puslaiks bija brīdis, kad lūza spēle. Valmierieši mina pretiniekiem uz papēžiem, tomēr spēle līdz galam nevedās, viesiem atraujoties. Galu galā sasmelt izlieto ūdeni tā arī  neizdevās, rīdziniekiem izcīnot panākumu, kā arī revanšējoties par zaudējumu pirmajā spēlē.

Rezultatīvākais no valmieriešiem ar 17 punktiem, divām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu bija Edmunds Elksnis. "Double-double" rādītājus tikmēr sasniedza Guntis Sīpoliņš, kura kontā 14 punkti, 11 atlēkušās bumbas un viena pārtverta bumba. Desmit atlēkušās bumbas arī slovāku milzim Marošam Zelizņakam, kurš vēl izcēlās ar četriem punktiem un vienu pārtvertu bumbu.

Komanda aizvadīja drausmīgu spēli precizitātes ziņā, realizējot vien divus no 24 trejačiem. Tāpat arī tika pieļautas 19 kļūdas. Abi šie faktori pamatīgi ietekmēja mača rezultātu. Komandas pieteikumā šoreiz nebija Markuss Zvīnis un Ričards Greitāns.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - Rīgas "Zeļļi" 72:84 (19:14, 18:27, 18:22, 17:21)
Elksnis 17 (4 rez.p.), Sīpoliņš 14 (11 atl.b.), Kaufmanis 14, Naits 10 (6 atl.b.), Karlsons 8 (5 atl.b.), Zrno 5, Zelizņaks 4 (10 atl.b.), Katlaps