LBL | Šobrīd
Valmieras Olimpiskais Centrs
17 okt 2020
Bangojošā “Liepāja” izrauj uzvaru no valmieriešu rokām

Sestdien, 17. oktobrī “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas regulārās sezonas spēlē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti bija pavisam, lai izcīnītu uzvaru pret “Liepāju”, taču kurzemnieki ar 15 punktu izrāvienu pēdējās minūtēs izrāva panākumu sev, liekot valmieriešiem piedzīvot ļoti sāpīgu zaudējumu ar 86:88.

Spēles pirmās minūtes mājiniekiem deva pamatīgu optimisma devu, lielā mērā pateicoties Valtera Vēvera precīzajiem metieniem, valmieriešiem veicot 13-0 izrāvienu pirmajās piecās minūtēs. Pēc šāda notikumu pavērsiena viesu trenerim Artūram Visockim-Rubenim nācās sasaukt sapulci uz savas komandas soliņa. Liepājniekiem spēles rēķinu ar soda metieniem atklāja pērn valmieriešu rindās spēlējušais Roberts Krastiņš. Visai strauji liepājniekiem izdevās izlīst no spēles sākumā izraktās bedres, taču vadību pirms ceturtdaļas izskaņas valmieriešiem izdevās saglabāt ar Ričrada Greitāna precīzo metienu – 19:14.

Otrajās desmit minūtēs pamatīgi uguņoja Kurzemes komanda. Trejaci grozā iešāva Roberts Blumbergs, bet pēcāk liepājnieku rindās trejačus grozā sašāva arī Dāvis Geks un Renārs Birkāns. Divas minūtes pirms puslaika beigām liepājnieku pārsvars bija sasniedzis deviņus punktus, bet viesu izrāvienam punktu pielika Greitāna realizētais tālmetiens, savukārt Edmunds Elksnis sadeldēja atstatumu līdz trīs punktiem. Ejot lielajā pārtraukumā Roberta Zeiles padotie bija iedzinējos ar 45:49.

Atnākot atpakaļ laukumā pēc pārtraukuma, spēles rezultāts neapmnirnāja Elksni, kurš maču ņēma savās rokās. Trešajā ceturksnī Elksnis guva 17 no kopumā 20 valmieriešu gūtajiem punktiem, pārņemot vidzemniekiem minimālu spēles vadību – 65:64.

Spēles ceturtajā ceturtdaļā turpinājās izrāvienu cīņa. Vēveris guva septiņus punktus pēc kārtas, bet vēl trejaci pievienoja pieredzējušais Māris Ziediņš. Četras minūtes līdz spēles beigām Jānis Engers guva divus punktus, kas panāca valmieriešiem jau ļoti labvēlīgo +10. Šķietami uzvara jau bija kabatā, taču turpmākajās minūtēs vējš iepūta “Liepājas” burās. Viesu komanda veica pamatīgu izrāvienu, bet izšķirošais grūdiens nāca no negaidīta spēlētāja. Mača pēdējā minūtē Valters Vuciņš caurgājienā guva divus punktus, pārņemot vadību viesiem. Valmieriešu sodu taktika nenesa cerētos augļus, bet Engera pēdējās sekundes metiens vairs nemainīja mača likteni. Valmieriešiem nācās piedzīvot ļoti sāpīgu zaudējumu pret “Liepāju” ar 86:88.

Pamatīgu “duble-double” sakrāja Edmunds Elksnis, kurš izcēlās ar 23 punktiem un 15 rezultatīvām piespēlēm. 19 punktus pretinieku grozā sameta Valters Vēveris, bet pie 12 tika Jānis Engers. “Liepājas” rindās ar 20 punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās Guntis Sīpoliņš.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Liepāja” 86:88 (19:14, 26:35, 20:15, 21:24)
Elksnis 23 (15 atl.b.), Vēveris 19, Engers 12, Dubults 10, Ziediņš 9, Jonāts 6, Greitāns 5, Liepiņš 2, Salenieks.

Nākamo spēli “”Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti aizvadīs 24. oktobrī izbraukumā Ventspilī.