04 febr 2023
Bekam 19+5, Saleniekam 17 punkti; izdodas atspēlēties no -9 pret Igaunijas čempioni, tomēr izskaņā zaudējums

Spraigu izbraukuma spēli Pērnavā šovakar (4. februārī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'', kas ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros piekāpās kaimiņvalsts čempionei ''Pärnu Sadam''.

Rezultatīvākais no valmieriešiem bija Tervels Beks, kura kontā 19 punkti, piecas atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba. Laukumā uguņoja arī Niks Salenieks, kurš iekrāja 17 punktus, divas atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli un vienu bloķētu metienu. Komandas kapteinis Valters Vēveris bilancei pievienoja 12 punktus, trīs atlēkušās bumbas un tik pat daudz rezultatīvas piespēles.

Laukuma saimnieki maču iesāka veiksmīgāk, pēc pirmajām desmit minūtēm atrodoties vadībā ar +8. Uz brīdi mājiniekiem bija arī deviņu punktu pārsvars. Valmierieši gan degunus nenokāra un puslaika pārtraukumā devās pie neizšķirta - 31:31. Spēles pirmajā pusē 14 no visiem komandas punktiem guva tieši Salenieks.

Arī trešais ceturksnis bija līdzvērtīgs. Pērnavas basketbolistiem pēc 30 nospēlētām minūtēm bija tikai viena punkta pārsvars. Mača liktenis izšķīrās pēdējā ceturtdaļā, kad ''Pärnu Sadam'' veica izrāvienu, nodrošinot uzvaru. Mača rezultāts gan šoreiz neatainoja notikumus laukumā.

Valmieriešiem neizdevās izmantot to, ka pretinieki realizēja tikai vienu no 15 trejačiem. Mājinieki gan aizvadīja ļoti sportisku spēli, nopelnot vien 11 piezīmes. Valmierieši uz soda metiena līnijas stājās vien sešas reizes, kamēr ''Pärnu Sadam'' meta 19 ''sodiņus''. Par labu laukuma saimniekiem nāca arī tas, ka viņi spēja savākt ievērojami vairāk atlēkušās bumbas (33:47).

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Pärnu Sadam'' 60:72 (12:20, 19:11, 19:20, 10:21)
Beks 19 (5 atl.b.), Salenieks 17, V. Vēveris 12, Gaks 6 (7 atl.b.), Makkāls 6 (5 atl.b.), Karlsons, Kaufmanis, Zvīnis

Mūsu basketbolisti Valmieras Olimpiskajā centrā atgriezīsies jau otrdien jeb 7. februārī, kad tiks aizvadīta izšķirošā Latvijas basketbola ''Užavas'' kausa pusfināla cīņa. Lai valmierieši iekļūtu finālā, basketbolistiem ir jāatspēlē astoņu punktu deficīts. Mača sākums plkst. 19:00. Tiekamies klātienē, jo atbalsts būs īpaši svarīgs. Par Valmieru!