06 janv 2024
Elkšņa 25 punkti palīdz iesākt kalendāro gadu un Latvijas kausa 1/4 finālu ar uzvaru pret Rīgas ''Zeļļi'' komandu

Kalendāro gadu ar uzvaru šovakar (6. janvārī) sāka ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda izbraukumā Latvijas Basketbola ''Užavas'' kausa (LBK) ietvaros ar rezultātu 85:79 uzveica vienību Rīgas ''Zeļļi''.

Valmierieši spēli iesāka ar lielisku pašatdevi, vairākkārt veicot nelielus izrāvienus. Būtiski atrauties gan neizdevās un abas komandas turpināja cīņu punkts punktā, pēc pirmā ceturkšņa ar +1 priekšā esot mūsu komandai. Otrā ceturtdaļa nedaudz veiksmīgāka padevās mājiniekiem, kuri to uzvarēja un puslaika pārtraukumā devās ar trīs punktu pārsvaru.

Tieši trešajā ceturtdaļā spēli savās rokās pārņēma ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Teicama komandas spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzībā ļāva veikt izrāvienu. Pēc 30 nospēlētām minūtēm valmieriešiem uz tablo jau +5. Jāpiemin, ka pārsvars uz brīdi sasniedza arī astoņus punktus. Izšķirošajā nogrieznī tas tika noturēts, Harunam Zrno liekot punktu spēlei ar precīzu trejaci.

Mūsu basketbolisti atradās vadībā teju 16 minūtes no spēles, uzvarēja trīs no četrām ceturtdaļām un likumsakarīgi maču noslēdza ar godam izcīnītu panākumu. Cīņa bija saspringta, mača gaitā vadībai mainoties 30 reižu.

Līdera statusu komandā šoreiz uzņēmās Edmunds Elksnis, kurš spēli noslēdza ar 25 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, sešām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Ar 16 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu viņam palīdzēja Seneka Naits. Laukumā devās visi desmit spēlei pieteiktie valmierieši, bet punktus guva astoņi no tiem.

''Pēdējos mēnešos esam sākuši spēlēt kā komanda. Šodien visi bijām fokusā un cīnījāmies par katru laukuma centimetru. Gribu izcelt katru spēlētāju, kurš šodien kāpa uz laukuma. Nocīnījāmies uz visiem simts procentiem! Svarīga uzvara, bet tas ir tikai šī dueļa pirmais puslaiks. Tagad svarīgākais ir nospēlēt tāpat arī savā laukumā, savu skatītāju priekšā, un noturēt uzvaru. Piepildīsim tribīnes uz nākamo kausa spēli!'' pēc panākuma sacīja Elksnis.

Nākamajai kausa kārtai jeb pusfinālam kvalificēsies komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Tas nozīmē, ka valmieriešiem atbildes spēlē jānotur šajā spēlē iekrātais sešu punktu pārsvars. Mačs Valmieras līdzjutēju priekšā jau 19. janvārī (plkst. 19:00).

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Rīgas ''Zeļļi'' 85:79 (20:19, 20:24, 26:18, 19:18)
Elksnis 25 (4 atl.b., 6 rez.p.), Naits 16 (7 atl.b.), Zrno 15, Greitāns 11 (5 atl.b.), Zelizņaks 6 (10 atl.b., 5 bloķ.m.), Kaufmanis 5 (6 atl.b.), Tokovenko 4, Karlsons 3 (4 atl.b.), Miglinieks, Zvīnis

Gada pirmā spēle uz Valmieras Olimpiskā centra parketa paredzēta jau 12. janvārī, kad ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros tiks uzņemta komanda Tallinas ''Kalev/Cramo. Mača sākums jau plkst. 19:00. Tiekameis!

Iegādājies biļetes uz nākamo mājas spēli laicīgi internetā: ŠEIT.