26 febr 2021
Elkšņa varoņdarbi mača izskaņā atved valmieriešiem panākumu pret LU

Piektdienas vakarā saspringtu cīņu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti, izbraukumā spēlējot pret "Latvijas Universitāti". Nervozā un kļūdām bagātā spēlē par mača galveno varoni kļuva Edmunds Elksnis, kurš spēles izskaņā valmieriešiem guva 11 punktus pēc kārtas, izraujot panākumu pār LU studentiem ar 66:61.

Spēlē pret "Latvijas Universitāti" pirmo reizi Valmieras komandas sākumsastāvā Roberts Zeile sūtīja Kārli Apsīti, kurš uzsāka maču kopā ar Edmundu Elksni, Valteru Liepiņu, Ervīnu Jonātu un Klāvu Dubultu. Ar efektīgu epizodi maču iesāka mājinieki, atlētiski bumbu grozā no augšas cērtot Anrijam Miškam, bet LU kopumā spēli sāka ar 7-0 izrāvienu. Vidzemes komandai pirmos punktus caurgājienā guva Dubults, augstā lēcienā ieveļot bumbu groza stīpā. Taču ilgu laiku tie palika valmieriešu vienīgie punkti, jo LU vienības spēlētājiem padevās vairākas pārtvertas bumbas un bloķēti metieni. Pie astoņu punktu deficīta "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem izdevās iekustināt savu uzbrukumu pēdējās trīs ceturtdaļas minūtēs. Ar zonas aizsardzību valmierieši samulsināja pretiniekus, pirmās ceturtdaļas izskaņā pietuvojoties līdz viena precīza metiena tiesai - 13:15.

Spēles otrā ceturkšņa pirmajā pusē LU saglabāja nelielu vadību, bet aizsardzībā izcila epizode padevās Apsītim, kurš ar abām rokām bloķēja Miškas metienu no groza apakšas. Pirmā puslaika gaitā gan rezultāts auga ļoti gausi, jo abas komandas nekādi nespēja trāpīt grozā trejačus, aizmetot garām visus 17 izpildītos mēģinājumus aiz trīs punktu metiena līnijas. Ja punkti nenāca no tālās distances, tad Māris Ziediņš lika lietā spēli ar muguru pret grozu, vairākkārt "izskolojot" mazpieredzējušākos pretiniekus. Ziediņa precīzie metieni ļāva Valmieras komandai izlīdzināt rezultātu, pārtraukumā vienībām ejot pie neizšķirta - 28:28.

Otrā puslaika pirmajā minūtē Apsītis veica spēles pirmo precīzo trīs punktu metienu, tādējādi arī izvirzot valmieriešus pirmo reizi vadībā. Drīz vien ar realizētu trejaci izcēlās arī Valters Vēveris, taču strauju atrāvienu valmieriešiem liedza veikt 100. spēli LU rindās aizvadošais Kārlis Žunda, kurš bloķēja vidzemnieku metienus gan zem groza, gan pie tālmetiena līnijas. Tieši Žunda ar 18. "Latvijas Universitātes" mēģinājumu realizēja mājinieku pirmo trejaci. Līdzīgs rezultāts saglabājās līdz trešā perioda noslēgumam, pēc kura valmieriešiem bija viena punkta pārsvars - 47:46.

Noslēdzošajā ceturksnī ar tālmetienu LU komandai vadību ļāva pārņemt rezultatīvu maču aizvadošais Miška.  Atbildes triecienu viesu izpildījumā deva Elksnis, pēc trāpīta trejača panākot līdzsvaru uz rezultāta tablo - 51:51. Rezultāta šūpoles turpinājās līdz ceturkšņa vidum, kad Ziediņš ar iespaidīgu bloku liedza LU vienībai atrauties tālāk par viena punkta tiesu.  Rīgas studenti centās likt lietā valmieriešu ieročus, uzliekot zonas aizsardzību, taču viesi izspēlēja bumbu līdz brīvam Elkšņa tālmetienam, kas četras minūtes līdz beigām panāca rezultātu 56:54. Mājinieku labā gan atkal punktus guva Miška, palīdzot LU studentiem pēdējās trīs minūtes sagaidīt ar divu punktu vadību.

Spēles pēdējās divās minūtēs savas labākās kvalitātes apliecināja Elksnis. Vispirms viņš viens pret vienu situācijā caurgājienā tika garām Miškam, izlīdzinot rezultātu. Savukārt nākamajā uzbrukumā ar augstu trajektoriju valmieriešu saspēles vadītājs iešāva grozā tālmetienu pār sedzēja izstieptajai rokai. No neapskaižamas situācijas izglābās Edvards Mežulis, kurš starp valmieriešu slazdiem atrada nelielu spraugu, lai tiktu līdz rezultatīvām metienam no groza apakšas. Paliekot 26 spēles sekundēm, pie neizšķirta rezultāta, Elksnis ļoti veiksmīgi notērēja palikušās sekundes un līdz ar uzbrukuma beigām raidīja grozā "asariņas metienu". LU palika trīs sekundes savam pēdējam uzbrukumam, taču studenti pieļāva kļūdu auta izspēlē, tādējādi "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai nokārtojot sev uzvaru ar rezultātu 66:61.

Par mača galveno varoni kļuva Edmunds Eklsins, kurš pēc kārtas guva 11 no saviem kopumā 20 punktiem mača izskaņā, atvedot valmieriešiem sezonas piekto panākumu. Pa 11 punktiem vidzemniekiem sakrāja Valters Vēveris un Kārlis Apsītis. LU vienības rindās jāatzīmē Anrijs Miška, kurš 21 gūtam punktam pievienoja arī astoņas atlēkušās bumbas.

"Latvijas Universitāte" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 61:66 (15:13, 13:15, 18:19, 15:19)
Elksnis 20, Vēveris 11, Apsītis 11, Ziediņš 9, Liepiņš 5, Dubults 5 (7 atl.b.), Jonāts 4, Salenieks 1, Engers.

Pēc trīs izbraukuma spēļu sērijas noslēgšanas, valmierieši nākamo maču aizvadīs 6. martā savās mājās pret "Ogri".