01 dec 2023
Elksnim 100. spēle VALMIERA GLASS VIA kreklā, Migliniekam karjeras punktu rekords pret "VEF Rīga"

Šovakar (1. decembrī) tika aizvadīta "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) spēle starp "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandu un desmitkārtējo Latvijas čempioni "VEF Rīga". Valmierieši šoreiz atzina rīdzinieku pārākumu ar rezultātu 85:105. Maču klātienē vēroja 903 līdzjutēju.

Viesi no Rīgas maču iesāka ar teicamu precizitāti, ātri vien veicot pirmo izrāvienu. "VEF Rīga" pirmajā ceturksnī netrāpīja vien četrus no 17 metieniem. Neveiksmīga pirmā ceturtdaļa lika pēc desmit nospēlētām minūtēm atrasties iedzinējos ar -23. Otrajā ceturksnī gan cīņa bija līdzvērtīgāka - izdevās veiksmīgāk realizēt iespējas uzbrukumā, tomēr arī šajā ceturtdaļā zaudēts par vienu punktu.

Mūsu puiši gan nepadevās un otro puslaiku sāka ar jaudu. Deficīts ātri vien saruka, uz brīdi sasniedzot vien 11 punktus. Līmenī bija gan uzbrukums, gan aizsardzība. Trešo ceturksni komanda pārliecinoši uzvarēja - guva 26, bet ielaida 16 punktus. Izšķirošajā nogrieznī gan neizdevās atgūties no atlikušā deficīta. Pretinieki izmantoja savu pieredzi un izdevības, izcīnot uzvaru.

Rezultatīvākais no valmieriešiem bija Edmunds Elksnis, kuram šī bija tieši 100. oficiālā spēle "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" kreklā. Viņš kļuva par 12. spēlētāju kluba pastāvēšanas vēsturē, kurš pārstāvējis komandu vismaz 100 spēlēs. Savā svētku spēlē viņš izcēlās ar 21 punktu, divām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm un divām pārtvertām bumbām. Tāpat Elksnis realizēja piecu trejačus, pakāpjoties no sestās uz piekto vietu trāpīto tālmetienu ziņā kluba vēsturē. Viņam nu ir 176 tālmetieni mūsu kluba kreklā, kas nozīmē, ka viņš apsteidza bijušo valmierieti Valteru Liepiņu, kura kontā 173 trejači.

Tāpat produktīvi laukumā bija Guntis Sīpoliņš un Pauls Miglinieks. Abi basketbolisti guva pa 18 punktiem, Migliniekam uzstādot savu karjeras rekordu. Sīpoliņš savu bilanci papildināja arī ar sešām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu. Miglinieka kontā tikmēr vēl piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''VEF Rīga'' 85:105 (16:39, 26:27, 26:16, 17:23)
Elksnis 21 (5 rez.p.), Sīpoliņš 18 (6 atl.b.), Miglinieks 18 (5 atl.b.), Zrno 11, Karlsons 6, Zelizņaks 5 (5 atl.b., 4 rez.p.), Naits 4, Greitāns 2 (5 atl.b.), Kaufmanis, Čerijs, Zvīnis, Katlaps

Nākamo cīņu mūsu puiši aizvadīs jau 6. decembrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies igauņu komanda Tallinas ''TalTech/OPTIBET''. Spēles sākums plkst. 19:00, bet ieeja no plkst. 18:00. Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!