LBL
21 nov 2023
Elksnim 20+9, Migliniekam rezultatīvākā spēle Valmieras kreklā līdz šim

Sīvā cīņā šovakar (21. novembrī) piedzīvots zaudējums Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē. Ar rezultātu 91:97 tika atzīts igauņu komandas "Keila Coolbet" pārākums. Maču klātienē vēroja 941 atbalstītājs.

Valmierieši spēli iesāka ar jaudu, pirmajā ceturksnī atrodoties praktiski visu laiku nelielā vadībā. Pirmā ceturtdaļa bija ļoti rezultatīva, valmieriešiem tajā gūstot 32 punktus. Pēc desmit nospēlētām minūtēm gan tikai +3. Otrajā ceturksnī komandai izdevās veikt izrāvienu, uz brīdi atrodoties vadībā pat ar 11 punktu pārsvaru. Viesi gan deficītu prata samazināt - puslaikā vairs tikai 53:52 Valmieras labā.

Svarīgs pavērsiens mačā bija trešais ceturksnis. Tajā neizdevās tik daudz gūt punktus un vadībā jau izvirzījās viesi. Uz brīdi "Keila Coolbet" pārsvars sasniedza arī 13 punktus, bet pirms izšķirošā nogriežņa valmieriešiem -9. Komandas garu gan tas nesalauza. Spēles pēdējās minūtēs mūsu basketbolisti meistarīgi realizēja metienus un centās atspēlēties, uz brīdi esot vien četru punktu atstatumā, tomēr tam šoreiz pietrūka laika. Izskaņā zaudējums ar sešu punktu deficītu.

Rezultatīvākie valmierieši šoreiz bija Edmunds Elksnis un Guntis Sīpoliņš. Elksnis maču noslēdza ar 20 punktiem, vienu atlēkušo bumbu, deviņām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Treneru korpuss arī viņu atzina par komandas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Sīpoliņa kontā tikmēr 17 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba, kā arī vairāki iespaidīgi "danki". Produktīvs bija arī Seneka Naits, kurš guva 15 punktus, savāca septiņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Arī viņš reizi norībināja pretinieku grozu ar bumbas triecienu no augšas, saceļot kājās visu Valmieru.

Rezultatīvāko maču Valmieras kreklā līdz šim tikmēr aizvadīja Pauls Miglinieks, kurš guva 14 punktus nepilnās 24 minūtēs. Viņa kontā arī divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un labākais +/- rādītājs komandā (+4). Jaunais basketbolists mača gaitā nepieļāva nevienu kļūdu.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Keila Coolbet" 91:97 (32:29, 21:23, 14:24, 24:21)
Elksnis 20 (9 rez.p), Sīpoliņš 17 (7 atl.b.), Naits 15 (7 atl.b.), Miglinieks 14, Čerijs 6, Zrno 6, Zelizņaks 5 (7 atl.b.), Kaufmanis 4 (5 atl.b.), Karlsons 4

Nākamā mājas spēle mūsu puišiem jau 24. novembra vakarā, kad plkst. 19:00 Valmieras Olimpiskajā centrā tiks uzņemta komanda "Liepāja". Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!