LBL
08 aug 2021
Jānis Engers turpina nest Valmieras komandas krāsas arī sesto sezonu pēc kārtas

Arī jaunajā basketbola sezonā uzbrucējs Jānis Engers turpinās spēlēt Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas komandā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Šī būs Engera jau sestā sezona komandas rindās.

Jānis Engers "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai pievienojās 2017./2018. gada sezonā, palīdzot Valmieras studentu komandai kļūt par Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas vicečempioni. Valmieras basketbola audzēknis dzimtajā pilsētā atgriezās pēc pāris sezonām, ko bija pavadījis Rīgā. Engers kļuvis par neatņemamu komandas sastāva zobratu, uzcītīgi pildot trenera uzdevumus aizsardzībā un apdraudot pretinieku grozu ar trejačiem.

26 gadus vecais un 200 cm garais Engers pagājušajā sezonā valmieriešu rindās "Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas regulārajā turnīrā nospēlēja visus 25 mačus, statistikā atzīmējoties ar 5,4 punktiem un 2,1 atlēkušo bumbu vidēji spēlē. Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā pret "Liepāju" Engeram piecos mačos vidēji gūti četri punkti un izcīnītas 2,8 bumbas zem groziem. 

Jāņa Engera komentārs: "Priecājos, ka varēšu spēlēt basketbolu savā pilsētā. Valmierā ir daudz basketbola līdzjutēju, tāpēc tas ir liels gods pārstāvēt pilsētas spēcīgāko komandu. Komandā šogad notikušas pārmaiņas treneru korpusā, kā arī komandu pametis komandas ilggadējais līderis, tāpēc domāju, ka gaidāma ļoti interesanta sezona."

Roberta Zeils komentārs: "Jānis mūsu komandas sastāvu papildina nu jau sesto sezonu un ir īsts komandas patriots un kārtīgs pamats. Jānis liek lepoties ne vien ar savām prasmēm uz laukuma, bet arī ar spējām uzturēt komandas garu un iedvesmot jaunos basketbolistus, īpaši jau tādēļ, ka arī pats savas basketbola gaitas aizsācis tieši Valmierā. Lai panākumi un laba veselība Endžijam šajā sezonā!"

Jaunajā sezonā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola komandu trenēs latviešu speciālists Edmunds Valeiko. Komanda līdz šim vienojusies par sadarbības turpināšanu ar Klāvu Dubultu un Ervīnu Jonātu, bet dzimtajā pilsētā pēc studijām Amerikā atgriezies Edgars Kaufmanis.