LBL
13 febr 2022
Jānis Kaufmanis gūst 28 punktus, taču ar to nav gana, lai pieveiktu ''KK Viimsi/Sportland''; Dubultam ''double-double''

13.februāra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja savu pirmo izbraukuma spēli šogad. Igaunijā tika aizvadīta cīņa ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros ar vienu no līgas vadošajām komandām - ''KK Viimsi/Sportland''. Aizraujošā spēlē gan nācās ciest zaudējumu ar rezultātu 70:73.

Lai gan ''KK Viimsi/Sportland'' bija izteikti favorīti pirms šīs spēles, bija skaidrs, ka mūsu basketbolisti uzvaru bez cīņas neatdos. Valmierieši ļoti veiksmīgi bija iesākuši šo gadu - četrās spēlēs izcīnītas trīs uzvaras. Kamēr ''KK Viimsi/Sportland'' atradās ērtajā 4.vietā visā līgā, valmierieši tikmēr ierindojās 11.pozīcijā. Pirms gaidāmās spēles tika arī sumināts mūsu leģionārs Darius Klārks, kuram šodien ir 32.dzimšanas diena.

Spēle sākās ar vienlīdzīgu basketbolu. Lai gan rezultāts visu laiku bija praktiski vienāds un abas komandas šķīra vien pāris punkti, varēja just, ka mājinieki maziņu solīti tomēr ir priekšā. Pēc pirmās ceturtdaļas uz tablo četru punktu deficīts - 17:21. Arī otrais ceturksnis bija līdzīgs, taču arī tajā mājinieki guva par diviem punktiem vairāk kā mūsu sportisti un pēc puslaika jau 33:39. Mājinieki spēja vadīt labāku komandas spēli un nepārkāpt tik daudz noteikumus. ''KK Viimsi/Sportland'' komandai bija divtik rezultatīvu piespēļu kā Valmierai un divreiz mazāk piezīmju.

Otrajā puslaikā gan notikumi krasi mainījās. Valmierieši spēja negaidīti pārsteigt laukuma saimniekus un veikt izrāvienu. Ja pirmie divi ceturkšņi bija ļoti līdzīgi, tad trešais gan bija Valmieras zīmē. Kamēr mājinieki guva vien 13 punktus, Valmierieši spēja gūt 21 un pēc trešā ceturkšņa atrasties jau negaidītā vadībā - 54:52.

Nepatīkams gan bija izšķirošā ceturkšņa sākums, jo valmierieši ilgi nevarēja gūt punktus tajā. Valmierieši guva pirmo grozu vien pēc divām ar pusi nospēlētām minūtēm, bet igauņi jau bija metuši precīzi vairākkārt un uz tablo jau bija ievērojams deficīts - 54:62. Šo deficītu gan izdevās sadeldēt pateicoties Jāņa Kaufmaņa lieliskajai spēlei. Pienākot izšķirošajām minūtēm, uz tablo jau bija līdzsvars. Pēdējā minūtē gan mājinieki realizēja metienu no groza apakšas un tas viņiem ļāva atrasties vadībā ar 3 punktu pārsvaru. Pēdējais uzbrukums piederēja valmieriešiem un tajā izdevās divreiz savākt atlēkušo bumbu uzbrukumā pēc neprecīziem Jāņa Kaufmaņa tālmetieniem. Diemžēl, arī Ričards Greitāns meta neprecīzi un arī Klāvam Dubultam neizdevās realizēt savus soda metienus. Līdz ar to, šoreiz zaudējums sīvā cīņā ar rezultātu 70:73.

Bez ievērības gan nevar palikt šīs dienas vadošie spēlētāji. Teicamu spēli jau kārtējo reizi demonstrēja Jānis Kaufmanis. Šoreiz viņa kontā 28 gūti punkti, 4 atlēkušās bumbas un 4 rezultatīvas piespēles. Lieliska precizitāte arī no tālmetiena līnijas - tika realizēti 8 no 11 trejačiem. Ar ''double-double'' tikmēr atzīmējās Klāvs Dubults - 11 punkti, 11 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles un arī 2 pārtvertas bumbas. Mūsu leģionārs un šīs dienas jubilārs Darius Klārks tikmēr tika pie 11 punktiem, kurus papildināja ar 3 atlēkušajām bumbām, 1 rezultatīvu piespēle un vēl 2 pārtvertām bumbām.

Mājinieku rindās tikmēr pie ''double-double'' tika divi spēlētāji - Karls Johans Lips un latvietis Ronalds Zaķis. Līderis punktu ziņā igauņiem gan bija Tāvi Jurkatams, kurš guva 18 punktus, kurus papildināja ar 5 atlēkušajām bumbām un 2 bloķētiem metieniem. ''KK Viimsi/Sportland'' komandai izdevās šoreiz izglābties un ar mokām izcīnīt uzvaru pār Valmieru.

Paralēli norisinājās vēl divas cīņas ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgā. ''BK Ventspils'' ne bez piepūles pieveica ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' (69:62) un ''AVIS UTILITAS Rapla'' sagrāva ''Latvijas Universitāte'' vienību (92:61). Līdz ar to, situācija tabulā nemainās un šis zaudējums neitekmē, pagaidām, Valmieras pozīciju tajā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''KK Viimsi/Sportland'' 70:73 (17:21, 16:18, 21:13, 16:21)
J.Kaufmanis 28, Dubults 11, Klārks 11, Greitāns 9, Engers 4, Jonāts 3, Apsītis 2, V.Vēveris 2

Valmierieši atgriežas mājās! Nākamā spēle jau 16.februāra vakarā, kad savā laukumā uzņemsim ''TalTech/OPTIBET'' vienību. Spēles sākums plkst. 19:00. Gaidīsim klātienē katru līdzjutēju, jo atbalsts tiešām noderēs! Spēli būs iespējams vērot arī SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē.

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska! Atgādinām par izmaiņām saistībā ar sejas maskām - ieeja tikai ar medicīnisko sejas masku vai FFP2 respiratoru!