LBL
27 aug 2021
Jānis Kaufmanis pēc sezonām Ventspilī un Tallinā atgriežas mājās

Valmieras basketbolists Jānis Kaufmanis atgriežas dzimtajā pilsētā un jaunajā sezonā pārstāvēs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandu. No pērnās sezonas Igaunijas basketbola flagmanī "Kalev/Cramo" Kaufmanis mājās pārvedis Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas čempiontitulu, Igaunijas līgas čempiontitulu un triumfu Igaunijas kausā.

Pagājušajā sezonā Jānis Kaufmanis spēlēja karjeras augstākajā līmenī, pārstāvot Igaunijas galvaspilsētas komandu Krievijas atklātajā čempionātā jab VTB Vienotajā līgā, kurā 19 spēlēs aizsargs guva 4,9 punktus vidēji mačā. Latvijas - Igaunijas apvienotajā līgā Kaufmanis 25 spēlēs guva 7,7 punktus, izcīnīja 2,2 atlēkušās bumbas un izdalīja divas rezultatīvas piespēles vidēji mačā. Taču visspilgtāko sniegumu valmierietis rādīja tieši finālsešinieka turnīrā, kurā Kaufmanis bija būtisks atslēgas spēlētājs, kaldinot Tallinas komandas zelta medaļas.

Savas līdera dotības Kaufmanis demonstrējis spēlējot savu līdzjutēju priekšā Valmierā. Aizsarga panākumu sarakstā ir 2013. gadā izcīnītā Latvijas čempionāta bronzas medaļa un 2016. gada Latvijas čempionāta zelts. Bez "Valmieras" aizsargs pavadījis sezonu "VEF Rīga" rindās un vienu gadu pārstāvējis arī "Ventspili". Leģionāra gaitās basketbolists spēlējis Spānijas vienībā "Forca Lleida" un Igaunijas basketbola flagmanī "Kalev/Cramo".

Jānis Kaufmanis: "Man ir prieks atkal atgriezties savā dzimtajā pilsētā un palīdzēt tās basketbola komandai! Valmieras komanda ir ļoti labi nokomplektēta, ir jauns treneris un varu apsolīt, ka ceļu negriezīsiem nevienam! Ne tikai negriezīsim, bet jāsāk arī uzvarēt jau no pirmajām spēlēm - tāpēc esmu te ieradies - dot savu pienesumu un palīdzēt izcīnīt uzvaras! Ceru, ka būs atļauti līdzjutēji tribīnēs un varēsim kopīgi izbaudīt lielisko basketbola atmosfēru Valmieras Olimpiskajā centrā!"

Roberts Zeile: "Jānis atgriežas Valmierā pēc divu gadu prombūtnes, kuras laikā paspējis uzkrāt pieredzi tādās komandās, kā "Ventspils" un Tallinas "Kalev/Cramo". Pirms trīs gadiem Jānim bija izcila sezona kā komandas līderim un vienmēr labi spēlējis tieši mājās. Viņš ir tas spēlētājs, kurš ir ļoti spēcīgs individuāli, spēj izšķirt spēles likteni un parāda nevainojamu raksturu spēļu galotnēs. Nešaubos ne mirkli, ka ar šis sezonas komandas sastāvu, Jānis sevi noteikti parādīs kā komandas līderi un vedīs Valmieru pretī jaunām uzvarām."

Edmunda Valeiko trenētajā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstsola" komandā jaunajā sezonā spēlēs brāļi Jānis un Edgars Kaufmaņi, Kārlis Apsītis, Valters Liepiņš, Jānis Engers, Ervīns Jonāts, Klāvs Dubults un Viktors Iļjins.