12 janv 2024
Kalendārā gada pirmajā mājas spēlē zaudējums pret līgas līderi ''Kalev/Cramo''

Kalendārā gada pirmo mājas spēli šovakar (12. janvārī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Valmieras Olimpiskajā centrā viesojās Igaunijas vadošais klubs Tallinas ''Kalev/Cramo''. ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros čempionāta līdere izrādījās pārāka, valmieriešiem zaudējot ar rezultātu 79:86.

Spēles ievads bija līdzvērtīgs, tomēr tempa ziņā viesi ņēma virsroku. Pirmajā puslaikā Tallinas klubam bija neliels pārsvars, puslaikā dodoties pie +13. Spēles otrajā pusē "Kalev/Cramo" uz brīdi bija priekšā arī par 19 punktiem, taču Valmiera nepadevās. Valmierieši samazināja deficītu, izšķirošajā nogrieznī pietuvojoties līdz minimumam. Izskaņā tomēr Igaunijas čempiones pieredze ņēma virsroku, tomēr pretinieku nervi netika atstāti nepakutināti. Trešo un ceturto ceturksni valmierieši uzvarēja attiecīgi ar diviem un četriem punktiem.

Pa 16 punktiem komandas laba guva kapteinis Jānis Kaufmanis un amerikāņu leģionārs Seneka Naits. Naita kontā arī viena atlēkusī bumba, trīs rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba. Kapteinim tikmēr divas atlēkušās bumbas.

Valmierieši demonstrēja teicamu spēli. Mūsu basketbolisti realizēja 63% divu punktu metienu, kā arī 46% metienu no spēles, kas bija labāk par pretiniekiem. Spēles gaitu ietekmēja arī mača laikā trīs saņemtās tehniskās piezīmes. Komanda gan demonstrēja saliedētu un nepiekāpīgu basketbolu, cīnoties līdz pat pēdējai sekundei.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Tallinas ''Kalev/Cramo'' 79:86 (17:23, 17:24, 23:21, 22:18)
Naits 16, Kaufmanis 16, Sīpoliņš 11 (9 atl.b.), Zrno 10, Zelizņaks 8 (11 atl.b.), Elksnis 8 (5 atl.b., 4 rez.p.), Karlsons 5, Greitāns 5, Miglinieks, Tokovenko

Nākamā mājas spēle jau 16. janvārī, kad plkst. 19:00 Valmieras Olimpiskajā centrā uzņemsim latviešu trenera Ainara Bagatska vadīto ''CSO Voluntari'' no Rumānijas. Tiekamies sezonas pēdējā Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēlē!

Iegādājies biļetes laicīgi internetā ŠEIT.