21 febr 2023
Kapteinim Vēverim 14+8 un Bekam 29 punkti Valmieras zaudējumā pret ''TalTech/OPTIBET''

Zaudējumu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros šovakar (21. februārī) piedzīvoja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'', kas savā laukumā ar 72:102 atzina ''TalTech/OPTIBET'' pārākumu.

Rezultatīvākais no valmieriešiem bija amerikāņu leģionārs Tervels Beks, kurš mača gaitā tika pie 29 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles un divām pārtvertām bumbām. 14 punktus, astoņas rezultatīvas piespēles, četras atlēkušās bumbas un trīs pārtvertas piespēles kluba bilancei tikmēr pievienoja kapteinis Valters Vēveris. Produktīvs bija arī Edgars Kaufmanis, kuram nepilnā 31 minūtē 12 punkti, četras atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle.

Viesiem par labu nāca garais rezervistu soliņš. Rezervisti Valmieras grozā kopā sameta 38 punktus, kamēr mūsu soliņš savāca vien sešus punktus. Valmiera spēlei pieteica desmit spēlētājus, bet laukumā devās deviņi. Igauņu kluba pieteikumā tikmēr 12 basketbolisti, no kuriem uz parketa kāpa 11. Lielu daļu no punktiem viesi guva tieši ātrajos uzbrukumos.

Pozitīvais no spēles ir tas, ka valmierieši turējās spēlē līdz pat otrajam puslaikam. Pirmās 20 minūtes spēlē bija līdzvērtīgas. Izšķirošo izrāvienu igauņu klubs veica trešajā ceturksnī, kad uzvarēja ar 22 punktu pārsvaru. Pirmo punktu Valmieras kreklā mājas spēlē guva ukraiņu basketbolists Ivans Tokovenko, bet maču savainojuma dēļ nācās izlaist Džastinam Makkālam. Jāpiemin, ka šodienas pretiniece ir augsta līmeņa komanda, kas Valmierā ieradās jau dienu iepriekš un bija kārtīgi gatavojusies, jo joprojām cīnās par vietu apvienotās līgas izslēgšanas spēlēs.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''TalTech/OPTIBET'' 72:102 (26:31, 18:22, 12:34, 16:15)
Beks 29, V. Vēveris 14 (8 rez.p.), Kaufmanis 12, Gaks 7, Salenieks 4, Karlsons 3, Liberts 2, Tokovenko 1, Zvīnis

Mūsu basketbolisti atgriezīsies uz Valmieras Olimpiskā centra laukuma jau 14. februārī, kad plkst. 19:00 tiks aizvadīta cīņa pret Kurzemes klubu ''Ventspils''. Atlikušas vairs tikai divas regulārās sezonas mājas spēles, tāpēc tiekamies klātienē, lai atbalstītu mūsu puišus!