06 febr 2024
Karlsons rezultatīvākais komandas zaudējumā 1354 līdzjutēju priekšā pret Tartu

Mēneša vienīgo mājas spēli šovakar (6. februārī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda savā laukumā ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros uzņēma latviešu trenera Gundara Vētras un spēlētāja Rinalda Mālmaņa pārstāvēto Tartu ''Ülikool Maks & Moorits'' vienību. Valmierieši šoreiz piekāpās ar rezultātu 61:69. Maču klātienē vēroja 1354 līdzjutēji, kas nozīmē, ka šī bija sezonas ceturtā apmeklētākā mājas spēle.

Abas komandas mača ievadā demonstrēja līdzvērtīgu sniegumu, nevienai no tām būtiski neatraujoties. Pēc pirmā ceturkšņa viesiem minimāls pārsvars. Otrajā ceturtdaļā mūsu basketbolisti uz brīdi atradās vadībā pat ar +5, tomēr Tartu pirmā puslaika izskaņā veica izrāvienu, dodoties pārtraukumā jau ar desmit punktu pārsvaru.

Spēles otrajā pusē viesu pārsvars sasniedza arī 16 punktus, tomēr galvas mūsu puiši nenokāra. Pakāpeniski ar līdzjutēju atbalstu deficīts tika deldēts. Trešajā ceturksnī mūsu komanda ielaida vien desmit punktus, demonstrējot teicamu spēli aizsardzībā. Pēc 30 nospēlētām minūtēm uz tablo no mūsu skatu punkta jau vairs tikai -4. Izšķirošais nogrieznis gan nebija pārāk veiksmīgs. Pašu nerealizēti momenti, kā arī soda metienu precizitāte un pāris tiesnešu diskutablie lēmumi summējās, mačam noslēdzoties ar zaudējumu astoņu punktu apmērā.

Rezultatīvākais no valmieriešiem šoreiz bija nepilnus 20 gadus vecais Kristofers Karlsons, kurš maču noslēdza ar 14 punktiem, trim atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Tuvu "double-double" rādītājiem tikmēr bija amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kura rēķinā desmit punktu, sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viens bloķēts metiens.

Valmierieši spēli, galvenokārt, aizvadīja ar deviņu spēlētāju rotāciju. Pretinieki bija nedaudz pārāki teju katrā spēles aspektā. Mūsu basketbolistiem vien vairāk pārtverto bumbu un bloķēto metienu, kā arī daudz mazāk pieļauto kļūdu.

"Komandai nevar īsti neko pārmest par cīņassparu. Pildījām spēles plānu, taču garajā galā mūsu komplektācija ir par īsu priekš šī līmeņa. Varbūt kaut kur vairāk vajadzēja iesaistīt jaunos spēlētājus, taču tas ir uz mani. Neiemetām brīvus metienus. Būtu dažus iemetuši, varbūt būtu citādāk. Trešajā ceturtdaļā pietuvojāmies pretiniekiem. Pēc tam kaut kur salūzām un vairs netikām atpakaļ," pēc zaudējuma sacīja komandas galvenais treneris Oskars Virsis.

Lielu interesi par basketbola izrādīja vairākas Valmieras novada izglītības iestādes. Maču klātienē šovakar apmeklēja jaunieši no sešām skolām - Valmieras tehnikuma, Valmieras Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas, Naukšēnu vidusskolas un Jāņa Endzelīna Kauguru pamatskolas. Pateicamies par atbalstu tribīnēs, kā arī izrādīto interesi!

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Tartu ''Ülikool Maks & Moorits'' 61:69 (17:18, 13:22, 16:10, 15:19)
Karlsons 14 (4 rez.p.), Naits 10 (6 atl.b.), Sīpoliņš 9 (6 atl.b.), Kaufmanis 7 (4 atl.b.), Greitāns 7, Zelizņaks 6 (9 atl.b.), Elksnis 5 (6 atl.b.), Miglinieks 3, Zrno, Katlaps

Nākamo mājas spēli mūsu vīri aizvadīs vien 1. marta vakarā, kad plkst. 19:00 Valmieras Olimpiskajā centrā pretī stāsies Tallinas ''Kalev/SNABB'' basketbolisti. Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!

Iegādājies biļetes internetā laicīgi ŠEIT.