LBL
16 dec 2023
Karlsons tuvu "triple-double", droša uzvara pret kandavniekiem ļauj iesoļot nākamajā Latvijas kausa kārtā

Latvijas Basketbola "Užavas" kausa (LBK) nākamajai kārtai šovakar (16. decembrī) kvalificējās "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda Valmieras Olimpiskajā centrā ar rezultātu 120:74 pārliecinoši apspēlēja vienību "Kandava/Anzāģe", divu spēļu summā triumfējot ar 66 punktu pārsvaru.

Valmierieši spēli aizvadīja, galvenokārt, ar jaunajiem spēlētājiem, ļaujot pieredzējušajiem veterāniem vairāk atpūsties. Ja pirmās pāris minūtes vēl bija līdzvērtīgas, tad pirmā ceturkšņa otrajā pusē mūsu basketbolisti jau atrāvās, noslēdzot ceturtdaļu ar +12. Arī turpinājumā pārsvars auga, dodoties puslaika pārtraukumā ar komfortablu 23 punktu pārsvaru.

Viesi nespēja rast risinājumu arī otrajā puslaikā. Pretinieki iepalika gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Valmierieši turpināja audzēt savu pārsvaru, ne uz brīdi neradot šaubas par mača iznākumu. Otrajā puslaikā komanda pārsvaru dubultoja, triumfējot ar +46.

Rezultatīvākais un produktīvākais no valmieriešiem bija jaunais Kristofers Karlsons, kurš spēles laikā ne vien trāpīja iespaidīgu metienu no laukuma otras puses, bet arī iekrāja 24 punktus, desmit atlēkušās bumbas, deviņas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. Viņam arī labākais +/- (+39) un efektivitātes rādītājs (39) visā spēlē. Produktīvs bija arī amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kuram nepilnās 17 minūtēs 22 gūti punkti, piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena pārtverta bumba. Pirmo grozu komandas kreklā tikmēr guva Pauls Katlaps, kura kontā pieci punkti, viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba.

"Šodien bija interesanta spēle. Liels prieks, ka jaunie spēlētāji tika vairāk laukumā un sevi parādīja no labākās puses. Vienmēr ir patīkami uzvarēt un tas šoreiz arī ir galvenais. No šīs spēles var daudz mācīties. Tagad jāsāk gatavoties nākamajai spēlei," pēc uzvaras sacīja Naits.

Komanda guva vismaz 31 punktu trijās no četrām ceturtdaļām. Teicama bija arī komandas precizitāte - trāpīti 69.1% divpunktu metieni. Komanda dominēja teju visos apsektos - mūsu basketbolistiem par 17 atlēkušajām bumbām un 19 rezultatīvām piespēlēm vairāk. Laukumā devās visi 12 spēlei pieteiktie valmierieši, bet punktus guva 11 no viņiem.

Nākamajā LBK kārtā klubam pretī stāsies Rīgas "Zeļļi". Abas komandas jaunajā gadā aizvadīs divas spēles savā starpā - vienu Valmierā, otru pretinieku laukumā. Pusfinālā iekļūs vienība, kas uzvarēs divu spēļu summā pēc punktiem.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Kandava/Anzāģe" 120:74 (31:19, 24:13, 33:24, 32:18)
Karlsons 24 (10 atl.b., 9 rez.p.), Naits 22 (5 atl.b.), Miglinieks 17 (7 atl.b.), Zelizņaks 12 (6 atl.b.), Sīpoliņš 9 (5 atl.b., 5 rez.p.), Zrno 9, Greitāns 8 (4 atl.b., 6 rez.p.), Gailišs 6 (8 atl.b.), Elksnis 6, Katlaps 5, Tokovenko 2, Kaufmaniss

Nākamo mājas spēli mūsu vīri aizvadīs jau 19. decembra vakarā, kad plkst. 19:00 paredzēta "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) spēle pret komandu "Latvijas Universitāte". Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!

Biļetes uz 19. decembra spēli iegādājies šeit!