21 nov 2021
''KK Viimsi/Sportland'' vien mača pēdējā minūtē izrauj uzvaru pret Valmieru

Pēc divu nedēļu pārtraukuma, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' ir atgriezusies laukumā. 20.novembra vakarā, Valmieras Olimpiskajā Centrā viesojās ''KK Viimsi/Sportland'' vienība. Viesiem padevās veiksmīgāka pamatlaika izskaņa un tas liedza mājiniekiem izcīnīt uzvaru. Līdz ar to, valmieriešiem sāpīgs zaudējums ar rezultātu 76:81.

Abas komandas demonstrēja lielisku aizsardzību jau kopš paša spēles sākuma un tas arī bija manāms uz tablo. Šis bija mačs, kurā piedalījās divas ļoti līdzīga kalibra komandas - mačs ritēja mats matā. Pati spēle bija maz rezultatīva un pēc pirmā ceturkšņa rezultāts uz tablo bija vien 16:15. Komandā nebija viena izteikta līdera - visa komanda demonstrēja solīdu spēli.

Arī otrajā ceturksnī laukumā bija manāms līdzīgs basketbols. Šajā ceturksnī gan abas komandas atraisījās - valmierieši gūstot 28 punktus, bet viesi 27. Valmieriešiem gan joprojām bija minimāls pārsvars kā laukumā, tā arī uz tablo. Ejot puslaika pārtraukumā - 44:42.

Lai gan šķita, ka otrais puslaiks būs krietni rezultatīvāks par pirmo, tā vis nebija. Abas komandas iesāka otro puslaiku krietni neprecīzāk uzbrukumā, bet vēl labāk aizsardzībā. Trešais ceturksnis bija vēl mazāk rezultatīvs par pirmo - vien 11 punkti valmieriešiem, bet 12 viesiem. Valmierieši gan pēc 30 nospēlētām minūtēm joprojām minimālā, bet nedrošā vadībā ar 55:54.

Lai gan valmieriešiem uz brīdī mačā bija pat desmit punktu pārsvars, to neizdevās noturēt. Viesu pusē varēja just veiksmi un mūs atkal pievīla izšķirošā ceturtdaļa. Spēle gan bija ļoti līdzīga - to pierāda gandrīz katra statistikas ailīte spēles protokolā, kā arī rezultāts uz tablo. Igauņu rindās lieliski spēlēja latviešu basketbolists Ronalds Zaķis. Tieši viņa labā spēle šoreiz valmieriešus iedzina strupceļā.

Darius Klārks spēja precīzi mest divus metienus spēles izskaņā un panākt neizšķirtu uz tablo, bet ar to viss vēl nebeidzās. Sākoties pēdējai minūtei, uz tablo bija 76:76, bet Devins Lī Hariss, Ronalds Zaķis un Reins Veidemens nodemonstrēja līderu cienīgu spēli un sāpināja valmieriešus.

Valmieras rindās labu spēli aizvadīja Klāvs Dubults. Viņš laukumā pavadīja vien 23 minūtes, bet gandrīz tika pie ''double-double''. Viņa kontā 7 punkti, 8 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle un 1 bloķēts metiens. Lai gan statistika var nešķist spoža, šoreiz jāskatās tieši uz to, ka viņš garām meta tikai vienu metienu visā spēlē un viņam bija viens no labākajiem lietderības koeficientiem valmieriešu rindās. Tikmēr latviešu centrs Ronalds Zaķis guva 19 punktus, savāca 8 atlēkušās bumbas, atdeva 2 rezultatīvas piespēles un sarūgtināja Valmieru.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - ''KK Viimsi/Sportland'' 76:81 (16:15, 28:27, 11:12, 21:27)
J.Kaufmanis 14, Klārks 13, Jonāts 10, Engers 8, Apsītis 7, Dubults 7, Iļjins 7, E.Kaufmanis 5, Salenieks 3, Liepiņš 2

Tagad valmieriešus sagaida daudz noslogotāks grafiks. Gaidāmas nedēļas, kurās jāaizvada pat divas līdz trīs spēles. Nākamā spēle valmieriešiem ir gaidāma jau 23.novembra vakarā, kad viesosies Madonas Sporta Centrā pie ''BK Madona/BJSS'' vienības. Abas komandas aizvadīs savstarpējo spēli Latvijas Basketbola Užavas Kausa ietvaros un to būs iespējams vērot YouTube tiešraidē. Spēles sākums plkst. 19:00.