LBL | 18.04 | 19:00
Valmieras Olimpiskais Centrs
01 dec 2021
Klārka 18 punkti neglābj no zaudējuma Igaunijā; rīt pret ''Basket Brno''

1.decembra vakarā, valmierieši aizvadīja savu trešo spēli Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Viesos tika aizvadīta cīņa pret ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' vienību, kas šoreiz izrādījās pārāka. Līdz ar to, valmierieši atzīst igauņu pārākumu ar rezultātu 55:65.

Jau pirms spēles bija skaidrs, ka basketbola fanus sagaida interesanta un nervus kutinoša spēle. To pēcāk arī apstiprināja fakts, ka pirmie divi ceturkšņi noslēdzas ar ļoti līdzīgu rezultātu. Tartu basketbolisti bija soli priekšā punktu ziņā, taču valmierieši izteikti neatpalika. Pēc puslaika - 24:32.

Savu izšķirošo izrāvienu igauņi veica tieši trešajā ceturtdaļā. Pēc puslaika pārtraukuma, viņi spēja kontrolēt vairāk situāciju laukumā un tas arī atainojās uz mača tablo. Viesi guva divtik daudz punktus kā valmierieši trešajā ceturksnī un spēja uzņemties līdera lomu.

Lai gan pirms ceturtās ceturtdaļas jau šķita, ka viss ir beidzies, valmierieši tomēr parādīja raksturu un vēl pakutināja igauņu nervus. Tartu basketbolisti guva ceturtajā ceturtdaļā 8 punktus, kamēr valmierieši - 18. Valmierieši sadeldēja deficītu līdz 10 punktiem, taču pietrūka laiks, lai pacīnītos par uzvaru.

Debijas maču Valmieras kreklā aizvadīja Ingus Jakovičs. Viņš guva 8 punktus, 4 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīvu piespēli. Šis mačs nebija no tiem rezultatīvākajiem. Arī viesu rindās nebija izteikti viens līderis, kurš guva vairumu komandas punktu. Igauņi demonstrēja labu komandas spēli un viņu pusē šoreiz bija vienkārši vairāk veiksmes. Viesi spēja izmantot valmieriešu kļūdas un tas šoreiz bija izšķiroši.

Izteikti labu spēli aizvadīja tieši mūsu leģionārs - Darius Klārks. Lai gan viņa precizitāte varēja būt labāka, viņš joprojām uzņēmās komandas līdera godu šajā mačā. Viņa kontā 18 gūti punkti, 4 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' 55:65 (13:16, 11:16, 13:25, 18:8)
Klārks 18, Engers 9, Jakovičs 8, Iļjins 6, J.Kaufmanis 5, Apsītis 4, Elksnītis 3, Dubults 2, Jonāts, Salenieks, E.Kaufmanis

Abas komandas šogad tiksies vēlreiz - 22.decembrī, Valmierā. Tikmēr valmierieši savu izbraukumu Igaunijā turpinās jau rīt - plkst. 17:00, tiks aizvadīta spēle pret ''Basket Brno'' komandu Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Arī šī mača tiešraidi iespējams vērot Best4Sport kanālā!