LBL
30 aug 2023
Klubam pievienojas amerikāņu aizsargs Seneka Naits

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' ar prieku paziņo, ka komandas sastāvu gaidāmajā sezonā papildinās amerikāņu aizsargs Seneka Naits. Gaidāmajā sezonā viņš laukumā būs manāms ar 17. krekla numuru.

Seneka ir 197 centimetrus garš un 95 kilogramus smags aizsargs, kurš dzimis Ņūorleānā. Jaunais basketbolists ir ieguvis izglītību un pēc pieciem gadiem NCAA, sāks savu profesionālu karjeru Valmierā. Naits pēdējo sezonu pavadīja Ilinoisas štata ''Redbirds'' rindās. 32 mačos viņš izcēlās ar vidēji 12.3 gūtiem punktiem, 5.9 atlēkušajām bumbām, 1.4 rezultatīvām piespēlēm, 0.7 pārtvertām bumbām un 0.4 bloķētiem metieniem.

Iepriekš viņš pārstāvējis arī Sanhosē štata ''Spartans'' un Birghemas ''Cougars'' vienības. Sanhosē rindās aizvadījis 66 spēles, bet Birghemā 27 mačus. Naits ir bijis starta pieciniekā 83 no 125 aizvadītajiem mačiem Amerikā. Laukumā viņš katrā mačā pavadījis vidēji 27 minūtes. Basketbolists ir pieradis uzņemties atbildību laukumā un spēlēt svarīgu lomu kā uz parketa, tā arī ārpus tā.

"Esmu vairāk kā sajūsmināts par iespēju sākt savu profesionālo karjeru Valmierā. Ļoti novērtēju kluba ticību manām spējām. Esmu noskaņots sasniegt visus nospraustos mērķus gan individuāli, gan ar klubu, neatkarīgi no nekā. Valmierieši mīl basketbolu un es zinu, ka gaidāmā sezona būs aizraujoša. Nevaru to sagaidīt!" sacīja kluba jaunākais papildinājums Naits.

Naits šī gada vasarā tika arī uzaicināts uz septiņu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandu pirms drafta treniņiem. NBA draftā gan viņš netika izvēlēts, pēcāk izvēloties sākt savu profesionālo karjeru Eiropā.

"Prieks, ka Seneka savu profesionālo karjeru sāks tieši Valmierā. Viņš sevi ir apliecinājis koledžas basketbolā kā stabils spēlētājs, kurš var būt produktīvs vairākās pozīcijā, kā arī uzņemties līdera lomu. Ticam, ka viņam izdosies parādīt sevi no labākās puses," sacīja kluba ģenerālmenedžeris Roberts Zeile.

''Seneka ir spēlētājs, kurš var spēlēt vairākās pozīcijās. Šī būs viņa pirmā sezonā Eiropā un ceru, ka viņš pēc iespējās ātrāk apradīs ar Eiropas basketbolu. Viņš būs nozīmīga figūra mūsu komandā, bet būsim visi pacietīgi,'' sacīja komandas galvenais treneris Oskars Virsis.

Ar līdz šim izziņoto kluba sastāvu gaidāmajai sezonai var iepazīties šeit.