LBL
10 sept 2023
Komandai pievienojas amerikāņu uzbrucējs Tejšons Čerijs

Basketbola klubs ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' ar prieku paziņo, ka vienībai pievienojies amerikāņu uzbrucējs Tejšons Čerijs. Basketbolists piecus gadus ir spēlējis koledžas basketbolu, ieguvis izglītību un nu ir ieradies Valmierā, lai sāktu savu profesionālo karjeru.

Čerijs ir 23 gadus vecs, 203 centimetrus garš un 102 kilogramus smags spēlētājs, kurš, galvenokārt, spēlējis spēka uzbrucēja pozīcijā. Gaidāmajā sezonā viņu laukumā būs iespēja vērot ar 35. krekla numuru.

''Esmu priecīgs atrasties Valmierā un sākt darbu gan ar komandas biedriem, gan treneriem. Nevaru sagaidīt, kad varēšu doties laukumā un palīdzēt savai komandai izcīnīt panākumus,'' pacilāts bija Čerijs.

Čerijs pirmos trīs koledžas basketbola gadus pavadīja Arizonas štata ''Sun Devils'' rindās. Pēcāk viena sezona nospēlēta šī paša štata vienības ''Lopes'' rindās. Pēdējā gadā viņš pārstāvēja Marianas Universitātes komandu ''Knights'', aizvadot savu līdz šim produktīvāko sezonu. 26 mačos viņš izcēlās ar vidēji 19.2 punktiem, 6.8 atlēkušajām bumbām, 1.3 rezultatīvām piespēlēm, 1.4 pārtvertām bumbām un 0.6 bloķētiem metieniem. Čerijs tika iekļauts starta pieciniekā 23 mačos, pavadot laukumā vidēji 26 minūtes katrā no spēlēm. Trīs mačos viņš iekrāja ''double-double'', bet divus mačus noslēdza ar 30 gūtiem punktiem, sezonas gaitā realizējot 47.1% metienu no spēles. Viņš bija savas komandas līderis gūtajos punktos, kā arī tika iekļauts sava čempionāta pirmās komandas simboliskajā pieciniekā.

''Liels prieks par Čerija pievienošanos klubam. Pagājušajā sezonā viņš uzņēmās līdera lomu savas universitātes komandā un ticam, ka viņš dos lielu pienesumu arī mūsu komandai. Novēlam viņam veiksmi, izturību, veselību un veiksmīgu savu profesionālās karjeras sākumu,'' sacīja kluba ģenerālmenedžeris Roberts Zeile.

"Ilgi meklējām pastiprinājumu garajā galā. Pēc video redzētā Tejšons atbilda mūsu prasībām. Cerams pēc iespejas ātrāk iekļausies komandā un palīdzēs sasniegt komandas nospraustos mērķus!" sacīja galvenais treneris Oskars Virsis.

Ar līdz šim izziņoto komandas sastāvu gaidāmajai sezonai var iepazīties šeit.