05 dec 2020
Līdz pēdējai minūtei vidzemnieki tur ventspilniekus spriedzē, taču uzvaru izraut neizdodas

Vienu no saturiski kvalitatīvākajām spēlēm šajā sezonā aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti, 5. decembrī cīnoties ar desmitkārtējo valsts čempioni "Ventspili", tomēr spēles izskaņā uzvaras izraušanai veiksmes pietrūka, piekāpjoties ar 65:70.

Pirms cīņas pret "Ventspili", Roberts Zeile savas komandas sākumsastāvā veica kardinālas izmaiņas, vietu pamatsastāvā saglabājot diviem pēdējos mačos ierastajiem sākumsastāva spēlētājiem - Edmundam Elksnim un Ervīnam Jonātam. Atgriešanos starta pieciniekā piedzīvoja Valters Liepiņš un Klāvs Dubults, bet Nikam Saleniekam bija pirmā iespēja sākt spēli jau no pirmajām sekundēm. Lai gan maču ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem iesāka ventspilnieku aizsargs Kristaps Mediss, bet mājinieku rindās pirmo punktu guva tieši Salenieks, realizējot soda metienu. Valtera Vēvera un Māra Ziediņa ienākšana spēlē no soliņa deva valmieriešiem grūdienu, pārņemot mača vadību 11:7 trīs minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām. Ceturkšņa izskaņā "Ventspils" atguva pārsvaru, bet Jāņa Engera divi punkti pēc nospēlētām desmit minūtēm ļāva vienībām atrasties tur pat vien līdzās - 13:14.

Otro desmitminūti Engers iesāka ar vēl diviem precīziem metieniem, atgriežot vadības grožus vidzemnieku rokās. Turpmākajā ceturkšņa gaitā risinājās saspringta cīņa par iniciatīvu, ventspilniekus uz priekšu velkot pieredzējušajiem Mārim Gulbim un Kameronam Randlsam. Otrā perioda otrajā daļā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" punktu rēķinu palielināja  Dubults, bet spilgti puslaiku noslēdza Elksnis, dodot valmieriešiem vadību 35:30 puslaika pārtraukumā.

Nikni uz otro puslaiku iznāca "Ventspils" basketbolisti, trešo periodu iesākot ar desmit gūtiem punktiem pēc kārtas. Taču arī Krisa Kofija bumbas trieciens no augšas nesašķobīja valmieriešu cīņas sparu. Mājinieki metās pakaļ, bet Engera pieci pēc kārtas gūtie punkti ceturtdaļas vidū atkal ļāva priekšā atrasties Valmieras vienībai - 47:44. Rezultāts gan turpināja šūpoties, trešās ceturtdaļas beigās atkal priekšā esot dzeltenzilajiem, kuriem četru punktu vadību ļāva sasniegt Kristiana Šulca "asariņas" metiens (49:53).

Lai kā "Ventspils" pēdējā ceturksnī centās mukt prom, Salenieks un Liepiņš kā sētu sargājoši dobermaņi ķērās "Ventspils" pastnieku biksēs, katrs iekrāmējot pa pieciem punktiem pēc kārtas un neļaujot kurzemniekiem nokārtot mierīgu spēles izskaņu. Ventspilnieki paši sev sarežģīja situāciju, nometot garām vairākus brīvmetienus pēc kārtas, bet nedaudz vairāk kā minūti līdz beigām Vēvera tālmetiens radīja pamatīgu intrigu par spēles iznākumu - 65:67. Komandas šķīra vien divi punkti un abām vienībām bija palikuši vēl vairāki uzbrukumi. Valmieriešu cerības uz pozitīvu mača iznākumu gan pēdējā minūtē pievīla viena neveiksmīga piespēle un tehniskais brāķis driblā, ko neviennozīmīgā situācijā fiksēja spēles arbitri. Spēles iznākums 65:70 lika valmieriešiem samierināties ar vēl viena zaudējuma ierakstīšanu turnīra tabulā, taču parādītais sniegums ļāva visa mača garumā līdzvērtīgi mačoties ar desmitkārtējo valsts čempioni "Ventspili".

Vidzemnieku rindās rezultatīvākais ar 12 punktiem bija Valters Vēveris. 11 punktus sakrāja Jānis Engers, bet pie desmit tika Klāvs Dubults. "Ventspils" sastāvā izcēlās pieredzes bagātie spēlētāji - Mārim Gulbim 18 punkti, Kameronam Randlsam - 17, bet Kristaps Mediss tika pie 16 punktiem.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Ventspils" 65:70 (13:14, 22:16, 14:23, 16:17)
Vēveris 12, Engers 11, Dubults 10, Elksnis 8 (9 rez.p.), Jonāts 8, Selenieks 6, Ziediņš 5, Liepiņš 5, Elksnītis.

Nākamajā spēlē valmieriešiem gaidāms vēl viens sarežģīts mačs, nākamsestdien, 12. decembrī stājoties pretī Rīgas VEF komandai. Vidzemes Olimpiskajā centrā mačs pret aktuālo valsts čempioni norisināsies pulksten 17:00.