19 dec 2023
Lieliska aizsardzība kaldina uzvaru savā laukumā pret LU; Naitam 20 punkti, Sīpoliņam ''double-double''

Pārliecinošu panākumu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros šovakar (19. decembrī) izcīnīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda savā laukumā ar rezultātu 67:53 uzveica ''Latvijas Universitāte'' basketbolistus. Maču klātienē vēroja 460 līdzjutēju.

Valmierieši spēli iesāka ar teicamu cīņassparu abos laukuma galos. Komandai izdevās realizēt savas izdevības, kā arī sekmīgi darboties aizsardzībā. Viesi pirmajā ceturksnī guva vien deviņus, kamēr Valmiera 21 punktu. Mūsu basketbolisti arī otrajā ceturtdaļā centās atrauties, tomēr LU ar visiem spēkiem pretojās. Puslaika pārtraukumā mūsu vīri devās ar desmit punktu pārsvaru.

Otro puslaiku mūsu basketbolisti iesāka ar vēl lielāku atdevi, turpinot audzēt spēles pirmajā pusē iekrāto pārsvaru. Uz brīdi valmieriešiem bija pat +21, taču pēc 30 nospēlētām minūtēm uz tablo 18 punktu pārsvars. Noslēdzošajā nogrieznī abu komandu sniegums bija svārstīgs, tomēr iznākumu tas nemainīja. Punktus guva abas vienības, tomēr principiāla, svarīga un droša uzvara savā laukumā šoreiz valmieriešiem.

Rezultatīvākais no valmieriešiem bija amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kura kontā 20 punkti, trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. Viņam arī otrs labākais efektivitātes (20) un +/- rādītājs (+16) komandā. Produktivitāti demonstrēja arī Guntis Sīpoliņš, kurš atzīmējās ar savu septīto ''double-double'' šosezon, noslēdzot spēli ar 13 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu bumbu un vienu bloķētu metienu, kā arī labāko efektivitātes rādītāju (22) visā mačā.

''Iesākām spēli ar pareizo enerģiju aizsardzībā. Ieguvām pārliecinošu pārsvaru jau spēles ievadā, kā arī turpinājām spēlēt agresīvi. Svarīgi ir spēlēt līdz pašam galam, neskatoties uz rezultātu, jo LU ir komanda, kas nekad nepadodas. Spējām saglabāt koncentrāciju līdz pašam galam un pārsvaru no rokām neizlaidām. Šī spēle mums bija ļoti svarīga, lai cīnītos par vietu Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēlēs,'' pēc panākuma sacīja aizsargs un bijušais LU spēlētājs Pauls Miglinieks.

Valmierieši bija pārāki teju katrā spēles aspektā. Mūsu basketbolistiem bija labāka precizitāte gan divpunktu, gan tālmetienu, gan soda metienu ziņā. Valmieriešiem arī par vienu atlēkušo bumbu, trim rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām vairāk. Komanda demonstrēja lielisku aizsardzību - LU nespēja gūt vairāk par desmit punktiem divās no četrām ceturtdaļām, bet nevienā no nogriežņiem neguva vairāk par 18 punktiem.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 67:53 (21:9, 14:16, 18:10, 14:18)
Naits 20, Sīpoliņš 13 (13 atl.b.), Kaufmanis 12, Elksnis 10, Zelizņaks 7 (6 atl.b.), Zrno 3 (4 atl.b.), Miglinieks 2 (4 atl.b.), Greitāns, Gailišs

Nākamo mājas spēli mūsu komanda aizvadīs jau 23. decembrī (plkst. 19:00), kad Valmieras Olimpiskajā centrā tiks uzņemta Ukrainas vienība Slobožanskas ''Prometey''. Tā būs labdarības spēle LIBL ietvaros. Ieeja par ziedojumiem, kas tālāk tiks novirzīti SOS bērnu ciematam Valmierā. Aicinām ziedot arī pirms spēles - ziedojumu kastīte atrodas Valmieras Olimpiskā centra pirmajā stāvā (administrācijā, pie kases).