Daugavas Sporta nams
LBL | 18.04 | 19:00
Valmieras Olimpiskais Centrs
22 febr 2022
Mazrezultatīvā spēlē neizdodas sagādāt pirmo zaudējumu ''Enisey Krasnoyarsk'' vienībai

Valmiera turpina savas gaitas arī Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. 22.februāra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja savu sesto spēli šajā turnīrā. Valmieras Olimpiskajā Centrā tika uzņemta ''Enisey Krasnoyarsk'' vienība no Krievijas. Viesi šoreiz izrādījās pārāki un valmieriešiem sāpīgs zaudējums - 54:82. Galveno pārsvaru viesi gan izcīnīja tieši mača izskaņā, līdz ar to, mača rezultāts īsti līdz galam neataino notikumus laukumā.

''Enisey Krasnoyarsk'' bija viena no divām vienībām šajā turnīrā, kas pirms šīs spēles vēl nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu. Ar trīs uzvarām trīs spēlēs, viņi ierindojās turnīra tabulas otrajā vietā. Valmierieši tikmēr meklēja savu pirmo uzvaru, lai nedaudz atrautos no ''BC Borisfen'' vienības, kas atrodas turnīra tabulas pēdējā pozīcijā. Bija skaidri zināms, ka ''Enisey Krasnoyarsk'' ir šī mača favorīti, taču valmierieši bija apņēmības pilni pārsteigt viesus pat par spīti tam, ka šo spēli izlaida viens no mūsu līderiem - Ervīns Jonāts.

Mačs sākās ļoti mazrezultatīvi. Kā valmierieši, tā arī viesi no Krievijas pieļāva daudz neuzmanības kļūdas. Pēc pirmajām piecām minūtēm, valmieriešiem bija jau četri tehniskie brāķi, bet rezultāts uz tablo vien 3:4. Valmierieši samērā ātri sasniedza piezīmju normu, taču daļēji spēja noturēt spriedzi, jo uz soda metiena līnijas viesi devās vien divas reizes. Arī aizsardzība bija līmenī un pēc pirmās ceturtdaļas pat neliels pārsvars mūsu sportistiem - 13:10.

Ja pirmajā ceturksnī viesu precizitāte bija zem 20%, tad otrais ceturksnis jau bija rezultatīvāks. Ceturtdaļas vidū Jānis Engers tika pie nesportiskās piezīmes un tieši noteikumu pārkāpumi bija Valmieras klupšanas akmens. ''Enisey Krasnoyarsk'' spēja nedaudz atrauties un valmierieši atradās ceturtdaļas vidū jau iedzinējos - 17:23. Lielākā problēma bija, ka 13 no visiem viesu punktiem tika gūti no soda metiena līnijas. Pēc puslaika valmierieši jau iedzinējos - 27:33.

Arī trešais ceturksnis nebija izteikti rezultatīvāks tieši viesiem. Bija skaidrs, ka uzvaru izcīnīs tā komanda, kurai būs labāka aizsardzība, jo praktiski visa spēle līdz šim tika balstīta uz to. Valmieriešiem izdevās ceturtdaļas vidū izlīdzināt rezultātu - 38:38. Tas atkal atjaunoja intrigu, jo uz brīdi jau šķita, ka viesi atraujas no mūsu basketbolistiem. Prieki gan nebija ilgi, jo nedienas turpinājās - pieļautas kļūdas, ātri sasniegta piezīmju norma un neprecīzi metieni. Viesi to izmantoja un pirms izšķirošajām desmit izšķirošajām minūtēm jau paprāvs deficīts - 42:56.

Lai gan valmierieši vēl centās atspēlēties, viesu basketbolisti spēja kontrolēt situāciju laukumā. Valmierieši spēja gūt punktus, taču mača liktenis jau bija izteikts un spēle palika nedaudz haotiska. Viesi realizēja savus metienus un atrāvās no mūsu sportistiem vēl vairāk. Līdz ar to, viesu izrāviens trešajā ceturksnī bija liktenīgs un valmieriešiem šoreiz sāpīgs zaudējums ar rezultātu 54:82.

Jāpiemin, ka iepriekšējā Eiropas Ziemeļu basketbola līgas spēlē pret ''Siauliai'', Jānis Kaufmanis uzstādīja šīs līgas tālmetienu rekordu, realizējot septiņus tālmetienus vienā spēlē. Šajā spēlē Jānis tika pie 11 gūtiem punktiem, 4 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm. Viņš bija arī viens no retajiem spēlētājiem Valmieras rindās, kas nepieļāva nevienu tehnisko kļūdu. Paralēli gan viņš atzīmējās ar nesportisko piezīmi pēdējā ceturksnī. Spēle gan bija ļoti mazrezultatīva un vien divi Valmieras spēlētāji pārvarēja 10 punktu slieksni. Viens no tiem bija tikko pieminētais Jānis Kaufmanis, bet otrs bija Jānis Engers, kuram šodien rezultatīvākā spēlētāja tituls Valmieras rindās - 13 gūti punkti, kurus papildina 2 atlēkušās bumbas. Potenciāls nokļūt labāko momentu video rullītī ir arī Dariusam Klārkam, kuram mača vidū bija ļoti skaists trieciens grozā no augšas.

Viesu rindās tikmēr lielisku spēli demonstrēja praktiski viss sastāvs. Viņi uz Valmieru ieradās ar 12 spēlētājiem un visi arī tika laisti laukumā. Pie punktiem ''Enisey Krasnoyarsk'' rindās netika vien viens spēlētājs, taču vairāk kā 10 punktus viņu rindās guva četri basketbolisti. Viesi spēja izmantot valmieriešu kļūdas un tā šoreiz bija viņu panākuma atslēga. Lieliska komandas spēle un 34 punkti, kurus guva viņu rezervistu soliņš, šo uzvaru viņiem padarīja mača izskaņā lielāku. Valmieriešiem atliek šo spēli ņemt kā mācību uz nākamajām spēlēm un sakopot spēkus, lai nākamajā spēlē uzlabotu savu sniegumu.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Enisey Krasnoyarsk'' 54:82 (13:10, 14:23, 15:23, 12:26)
Engers 13, J.Kaufmanis 11, Dubults 9, Klārks 9, Apsītis 8, Elksnītis 2, Liepiņš 1, Šķesters 1, R.Vēveris, Zvīnis

Nākamā spēle valmieriešiem ir gaidāma jau 24.februāra vakarā, kad valmierieši spēkosies viesos ar ''BK Ventspils'' vienību. Spēles sākums plkst. 19:00 un to būs iespējams vērot SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē. Šī ir viena no iepriekš pārceltajām spēlēm un novēlēsim valmieriešiem veiksmi un turēsim īkšķus par to, lai viņi atbrauc mājās ar uzvaru! Par Valmieru!