10 febr 2024
Mazura debijā tiek pakutināti "VEF Rīga" nervi, Karlsons rezultatīvākais

Zaudējumu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbolā līgā (LIBL) šovakar (10. februārī) piedzīvoja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda izbraukumā mēroja spēkus pret desmitkārtējo Latvijas čempioni "VEF Rīga", pakutinot tās nervus, tomēr piekāpjoties galotnē ar rezultātu 71:84.

Mūsu vīri maču iesāka ar raksturu, veicot 8:1 izrāvienu. Gan laukumā, gan uz soliņa bija jūtama enerģija un vajadzīgās emocijas. Laukuma saimnieki gan atguvās pēc nelielā trieciena un pēc pirmā ceturkšņa uz tablo neizšķirts - 16:16. Arī mača turpinājums bija aizraujošs, komandām cīnoties punkts punktā. Valmierieši galvas nenokāra, puslaika pārtraukumā dodoties ar minimālu pārsvaru - 32:31.

Čempioni trešajā ceturksnī gan ieslēdza nākamo ātrumu uzbrukumā, liekot mūsu puišiem desmit minūšu laika posmā ielaist 33 punktus. Pretī tikmēr tika gūti 25 punkti, kas nozīmēja, ka pirms izšķirošā nogriežņa septiņu punktu deficīts. Pēdējā ceturtdaļā mūsu vīri gan centās atspēlēties un pamatīgi pakutināja galvaspilsētas kluba nervus, tomēr izskaņā zaudējums ar -13. Vairākkārt izdevās pietuvoties līdz viena, divu precīzu metienu atstatumam.

Rezultatīvākais jau otro spēli pēc kārtas bija mūsu jaunais talants Kristofers Karlsons, kurš nepilnās 25 minūtēs izcēlās ar 16 punktiem, divām atlēkušajām bumbām un divām pārtvertām piespēlēm. Rezultatīvs arī amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kura kontā 13 punkti, piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas. Iespaidīga statistika arī saspēles vadītājam Edmundam Elksnim, kurš desmit punktiem un piecām rezultatīvām piespēlēm pievienoja arī sešas pārtvertas bumbas. Laukumā viņš pavadīja 25 minūtes, kuru laikā nepieļāva nevienu kļūdu.

Valmieriešu lielākais pārsvars mača gaitā bija septiņi punkti. Komanda, galvenokārt, spēlēja ar septiņu līdz astoņu spēlētāju rotāciju, tomēr mača gaitā laukumā tika visi desmit spēlei pieteiktie basketbolisti. Lai gan pretinieki bija nedaudz pārāki teju katrā spēles aspektā, mūsu vīri bija krietni priekšā pārtvertajās bumbās (14:5), kā arī soda metienu precizitātē. Mūsējiem arī daudz mazāk kļūdu (7:17). Mūsu komanda mača gaitā atradās vadībā teju 15 minūtes no visa spēles laika.

"Domāju, ka mēs spēlējām ar labu enerģiju un labu komandas garu. To arī pierādīja tas, cik daudz reižu likām pretiniekiem kļūdīties pirmajā puslaikā. Beigās tomēr pietrūka jauda un zaudējām atlēkušajās bumbās uzbrukumā. Viņi guva vieglos punktus. Šīs situācijas prasīja tik daudz enerģijas, ka mēs nespējām atgriezties un netrāpījām savus brīvos metienus. Jāturpina strādāt un jāpieliek treniņos intensitāte, lai varam pie tāda ātruma spēlēt kvalitatīvāk. Domāju, ka visa komanda spēlēja uz simts procentiem. Kopumā komanda gribēja spēlēt un gribēja uzvarēt," pēc pirmā mača kluba galvenā trenera amatā sacīja Nikolajs Mazurs.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 71:84 (16:16, 16:15, 25:33, 14:20)
Karlsons 16, Naits 13 (5 atl.b.), Elksnis 10 (5 rez.p., 6 pārtv.b.), Sīpoliņš 10 (5 atl.b.), Zrno 7 (4 atl.b.), Kaufmanis 7, Zelizņaks 5 (10 atl.b.), Greitāns 3, Miglinieks, Gailišs

Nākamo mājas spēli mūsu vīri aizvadīs 1. marta vakarā, kad plkst. 19:00 Valmieras Olimpiskajā centrā pretī stāsies Tallinas ''Kalev/SNABB'' basketbolisti. Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!

Iegādājies biļetes internetā laicīgi ŠEIT.