14 nov 2020
Metienu precizitāte pieviļ, pacīnīties ar turnīra līdervienību līdzvērtīgi neizdodas

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas regulārās sezonas spēlē 14. novembrī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem neizdevās ielikt sprunguļi Rīgas VEF riteņa spieķos, piedzīvojot zaudējumu pret valsts čempioni ar 64:93.

Līdz ar ārkārtas situācijas ierobežojumiem, šī bija pirmā valmieriešu spēle, kuru nācās aizvadīt pilnībā bez skatītāju klātbūtnes. Morālu uzmundrinājumu spēlētājiem laukumā varēja dot vien komandas biedri no rezervistu soliņa un daži klātesošie, kas rūpējās par spēles organizāciju. Kopumā sajūtas spēlēt tukšu tribīņu priekšā bija jocīgas, ļoti pietrūkstot atmosfērai, ko rada līdzjutēju līdzpārdzīvošana tribīnēs.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm spēle nosliecās rīdziniekiem labvēlīgā gultnē. Valmierieši centās turēt līdzi ar diviem Edmunda Elkšņa divu punktu metieniem un Jāņa Engera trejaci, taču pretinieku rindās pirmos 22 punktus starp rīdziniekiem guva komandas leģionāri. Jau pēc septiņām nospēlētām minūtēm mājinieki atradās iedzinējos ar vairāk nekā desmit punktu deficītu, taču starpību centās sadeldēt Māris Ziediņš, trāpot tālmetienu, bet Elksnis pielika punktu puslaikam ar diviem trāpītiem soda metieniem - 20:29.

Otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Elksnis ar trīs punktu metienu samazināja rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (28:34). Taču cerības uz atspēlēšanos mača turpinājumā izplēnēja. Pirmajās 14 minūtēs trāpītie trīs tālmetieni tā arī palika vienīgie precīzie vidzemnieku izpildījumā. Nespējot realizēt trīs punktu metienus, valmieriešu deficīts turpināja pieaugt. Ejot lielajā pārtraukumā valmierieši bija iedzinējos ar 35:53.

Otrā puslaika ievadā mazākais deficīts ko Roberta Zeiles padotie spēja sasniegt bija 15 punkti. "VEF Rīga" droši turēja spēles vadības grožus, bet trešā ceturkšņa vidū īsā brīdī uzliesmoja Mārcis Vītols, raidot grozā divus trejačus pāri mājinieku spēlētāju rokām un sekmīgi gūstot punktus caurgājienā. Ar Vītola palīdzību galvaspilsētas komandas pārsvars kļuva nospiedošs, pirms pēdējām desmit mača minūtēm nostādot "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" iedzinējos ar 48:80.

Pēdējā desmitminūtē pa pāris reizēm viesu aizsardzību groza tuvumā uzlauza Ziediņš un Ervīns Jonāts, taču mača liktenis jau bija noskaidrot labu brīdi pirms spēles beigu sirēnas. Atskanot mača finālsvilpej, valmieriešiem nācās atzīt pretinieku pārspēku ar 64:93.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 21 gūtu punktu bija Edmunds Elksnis. 18 punktus astoņas atlēkušās bumbas sakrāja Māris Ziediņš. Uzvarētāju rindās pie 16 punktiem pamanījās tikt Verners Kohs, bet pa 14 sakrāja Maikls Kaizers un Aleksandrs Madsens. "VEF Rīga" rindās Valmieras basketbola audzēknis Mārcis Vītols izcēlās ar 12 punktiem.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "VEF Rīga" 64:93 (20:29, 15:24, 13:27, 16:13)
Elksnis 21, Ziediņš 18, Jonāts 15, Dubults 5, Engers 3, Liepiņš 2. Vēveris, Elksnītis, Salenieks, Greitāns, Stašāns.