16 janv 2024
Naitam 22+9 sezonas pēdējā ENBL spēlē, kurā zaudējums pret "CSO Voluntari"

Sezonas noslēdzošo Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) spēli šovakar (16. janvārī) aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda savā laukumā uzņēma Ainara Bagatska vadīto Rumānijas vienību "CSO Voluntari", atzīstot tās pārākumu ar rezultātu 78:92.

Mača ievads bija pagalam neveiksmīgs. Viesi spēli iesāka ar 11:1 izrāvienu, taču valmierieši no šī mazā trieciena atguvās. Ātri vien deficīts saruka, tomēr vairākas diskutablas soģu svilpes ļāva pretiniekiem noslēgt pirmo ceturksni ar +7 no sava skatu punkta. Arī otrajā ceturtdaļā nelielu soli priekšā bija viesi. Mūsu basketbolisti nepiekāpīgi cīnījās un spēle bija svārstīga, tomēr puslaika pārtraukumā jau -9.

Otro puslaiku mūsu vīri iesāka ar jaudu. Tika atspēlēts deficīts un trešās ceturtdaļas vidū komandas šķīra tikai viens tālmetiens. Pēc pārtraukuma gan "CSO Voluntari" realizēja divus trejačus pēc kārtas, pārsvaru atjaunojot. Trešais ceturksnis gan Valmieras zīmē un deficīts vairs tikai sešu punktu apmērā. Izšķirošajā nogrieznī pāris veiksmīgi momenti viesus uzveda uz panākuma takas, izcīnot uzvaru.

Tuvu "double-double" rādītājiem bija amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kurš maču noslēdza ar 22 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli. Par komandas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP treneru vērtējumā tikmēr tika atzīts Edmunds Elksnis, kura kontā 13 punkti, viena atlēkusī bumba, piecas rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas.

"Svarīgākais bija parādīt raksturu un panākt to, lai spēle būtu līdzīga. Es domāju, ka džeki izdarīja labu darbu. Bijām spēlē un cīnījāmies šovakar par uzvaru. Pretinieki bija ļoti talantīgi tieši individuālā ziņā. Šādās spēlēs ir ļoti svarīgas visas mazās detaļas. Mazākā miskomunikācija aizsardzībā un tie uzreiz ir divi zaudēti punkti. Tādas situācijas šajā spēlē mūs "nogalināja". Strādāsim, skatīsimies video - ir jāiet tālāk. Piektdien ir svarīga spēle - analizēsim savas kļūdas un centīsimies nodot spēlētājiem informāciju, ka svarīgas ir tieši šīs mazās detaļas," pēc spēles sacīja treneris Kaspars Vecvagars.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "CSO Voluntari" 78:92 (16:23, 21:23, 21:18, 20:28)
Naits 22 (9 atl.b.), Sīpoliņš 15 (5 atl.b.), Elksnis 13 (5 rez.p.), Zrno 12, Zelizņaks 7 (7 atl.b.), Miglinieks 6, Kaufmanis 3 (4 atl.b., 4 rez.p.), Karlsons, Katlaps, Tokovenko

Nākamo cīņu Valmieras Olimpiskajā centrā mūsu vīri aizvadīs jau 19. janvārī, kad paredzēta izšķirošā ceturtdaļfināla cīņa Latvijas Basketbola "Užavas" kausa (LBK) ietvaros. Spēles sākums pret Rīgas "Zeļļiem" plkst. 19:00. Lai tiktu pusfinālā, valmieriešiem jānotur pirmajā cīņā iekrātais sešu punktu pārsvars. Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!

Iegādājies biļetes uz spēli laicīgi internetā ŠEIT!