09 janv 2024
Naits Čehijā samet 30 punktus, bet komandai zaudējums pret "Basket Brno"

Spēli Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) ietvaros šovakar (9. janvārī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda Čehijā tikās ar vietējo vienību ''Basket Brno'', atzīstot tās pārākumu ar rezultātu 74:90.

Laukuma saimnieki maču sāka ar 13:0 izrāvienu, valmieriešus nedaudz šokējot. Komanda gan no neveiksmīgā spēles sākuma atguvās un pēc pirmā ceturkšņa atradās cien punkta atstatumā no pretiniekiem. Otrajā ceturtdaļā mūsu vīri uz brīdi arī pārņēma vadības grožus, tomēr čehi prata veikt vēl vienu izrāvienu. Puslaika pārtraukumā valmierieši devās jau pie -10.

Pirmajā puslaikā iekrātais pārsvars "Basket Brno" komandai bija pietiekams. Vienība to meistarīgi noturēja, palielinot savu pārsvaru vien minimāli. Izskaņā mājiniekiem drošs panākums ar +16.

Rezultatīvākais no valmieriešiem šoreiz bija amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kurš arī treneru vērtējumā godam tika atzīts par komandas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP. Viņš maču noslēdza ar 30 gūtiem punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un 11 izprovocētām piezīmēm. Naits laukumā pavadīja teju 35 minūtes un nepieļāva nevienu kļūdu. Šī viņam bija otrā spēle šosezon, kurā gūti vismaz 30 punkti. Produktivitāti demonstrēja arī slovāku centrs Marošs Zelizņaks, kurš bija tuvu "double-double" rādītājiem. Viņa kontā septiņi punkti, deviņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un trīs bloķēti metieni.

Uz Čehiju devās 11 basketbolisti, visiem tiekot laukumā. Ar punktiem neatzīmējās vien trīs valmierieši. Komandai līdzi izbraukumā nedevās Guntis Sīpoliņš un Armands Gailišs, taču abi spēlētāji jau pavisam drīz atgriezīsies laukumā. Pati komanda Čehijā ieradās dienu pirms spēles, ieturot kopīgu maltīti, kā arī aizvadot komandas treniņu. Pēc tam komanda līdz spēlei atguva spēkus. Komanda atgriezīsies mājās jau trešdien jeb 10. janvārī, lai varētu turpināt gatavošanos nākamajām cīņām.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Basket Brno'' 74:90 (23:24, 16:25, 18:23, 17:18)
Naits 30 (5 atl.b.), Zrno 13 (4 atl.b.), Elksnis 10 (7 atl.b.), Zelizņaks 7 (9 atl.b.), Kaufmanis 6, Greitāns 3 (5 rez.p.), Miglinieks 3, Karlsons 2, Tokovenko, Zvīnis, Katlaps

Gada pirmā spēle uz Valmieras Olimpiskā centra parketa paredzēta jau 12. janvārī, kad ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros tiks uzņemta komanda Tallinas ''Kalev/Cramo. Mača sākums jau plkst. 19:00. Tiekamies!

Iegādājies biļetes uz nākamo mājas spēli laicīgi internetā: ŠEIT.