22 janv 2021
Neveiksmes no tālmetienu līnijas neļauj turēt līdzi Vefiņam

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēlē 22. janvārī Rīgā pretargumentus Latvijas čempionvienībai "VEF Rīga" nespēja likt novājinātā sastāvā spēlējošā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komanda, kas ceturto reizi sezonā atzina valsts spēcīgākās vienības pārspēku, piekāpjoties ar 57:94. Jāatzīmē, ka debiju valmieriešu rindās piedzīvoja Tomass Rozenbergs.

Spēli aktīvi iesāka "VEF Rīga" basketbolisti, kuri agresīvi devās uz bumbu pārtveršanām, divreiz mača ievadā veicot rezultatīvus ātros uzbrukumus. Vidzemniekiem pirmos trīs punktus guva Edmunds Elksnis, bet Māris Ziediņš iešāva grozā trīs punktu metienu - 6:9. Ziediņam gan sāpīgi noslēdzās sadursme pēc vien četrām nospēlētām minūtēm, liekot centra spēlētājam pamest laukumu ar sāpju grimasi sejā un laukumā šajā vakarā basketbolists vairs nevarēja atgriezties . Divas ar pusi minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām rīdzinieki sasniedza desmit punktu vadību, bet valmieriešiem samazināt starpību ļāva Ervīna Jonāta realizētais trīs punktu metiens. Desmitminūtes izskaņā gan atkal sekmīga bija VEF komanda, vidzemniekiem pēc nospēlētām desmit minūtēm esot iedzinējos ar 16:25.

Otrajā ceturtdaļā "VEF Rīga" basketbolisti raidīja grozā vairākus trejačus, audzējot atstatumu. "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindās gan vairākus metienus izdevās realizēt Ričardam Greitānam, kurš ar savām sekmēm piespieda rīdzinieku treneri Jāni Gailīti pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pirmā puslaika noslēguma daļā mājinieki pārgāja uz presingu pa visu laukumu, piespiežot īsā sastāvā spēlējošos valmieriešus uz vēl vairākām kļūdām. Pēc nospēlēta pirmā puslaika Roberta Zeiles padotie bija pieļāvuši 13 kļūdas, atrodoties 23 punktu deficītā - 27:50.

Arī otrā puslaika ievadā valmierieši netika galā ar atlētisko Maiklu Kaizeru, kuram komandas biedri karināja "gaisiņus" virs groza stīpas. Arī izspēlējot līdz labām metienu pozīcijā, bumba spītīgi valmieriešiem nekrita grozā, Tā rezultātā Latvijas čempionvienības pārsvars turpināja pamatīgi pieaugt. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm rezultāta starpība bija pamatīga, valmieriešiem uz tablo skatoties no pamatīgas iedzinēju 42:81.

Noslēdzošajās desmit minūtēs jautājumu par mača uzvarētāju nebija, taču pie savas iespējas debitēt "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" galvenās komandas sastāvā tika 18 gadus vecais Tomass Rozenbergs. Jaunā spēlētāja vienīgais izpildītais trejacis gan izleca ārā no groza stīpas, tādējādi neļaujot Rozenbergam atzīmēties ar gūtiem punktiem. Pašā spēles izskaņā valmieriešiem padevās neliels izrāviens, bet aizsardzībā vidzemnieki noturēja pretiniekus zem simts gūto punktu robežas. Skanot mača beigu signālam, uz rezultāta tablo bija rezultāts 57:94.

Valmieriešu rindās šajā mačā produktīvākais ar 15 gūtiem punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Ervīns Jonāts, bet desmit gūto punktu slieksni sasniedza Jānis Engers. Uzvarētāju rindās ar 17 punktiem un 11 izcīnītām bumbām izcēlās Maikls Kaizers, bet vēl četriem spēlētājiem izdevās gūt vismaz desmit punktus. Latvijas izlases basketbolistiem Artim Atem un Kristeram Zorikam gūti attiecīgi 15 un 13 punkti.

"VEF Rīga" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 94:57 (25:16, 25:11,  31:15, 13:15)
Jonāts 15 (8 atl.b.), Engers 10, Elksnis 9, Vēveris 9, Greitāns 8, Elksnītis 3, Ziediņš 3, Liepiņš, Rozenbergs, Šķesters.