10 dec 2023
Neveiksmīga ceturtā ceturtdaļa liedz izcīnīt uzvaru izbraukumā pret "Viimsi"

Zaudējumu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas (LIBL) ietvaros šovakar (10. decembrī) piedzīvoja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda tālajā izbraukumā ar rezultātu 82:96 piekāpās "Viimsi" vienībai.

Maču ar lielāku jaudu sāka laukuma saimnieki. Pirmajās septiņās spēles minūtēs mūsu komandai izdevās gūt vien sešus punktus. Lai gan pirmā ceturkšņa turpinājums bija veiksmīgāks, pēc desmit nospēlētām minūtēm uz tablo -7. Arī otrajā ceturtdaļā nedaudz pārāki bija mājinieki, sasniedzot desmit punktu pārsvaru.

Spēlē komandu atgrieza trešā ceturtdaļa. Tās vidusdaļā izdevās realizēt savus momentus, veiksmīgi darbojoties arī aizsardzībā. Desmit punktu deficīts saruka līdz trim punktiem pirms izšķirošā nogriežņa. Ceturtajā ceturtdaļā abas komandas ilgi klusēja. Vien pēc nospēlētām trim minūtēm un 47 sekundēm tika gūti pirmie punkti ceturksnī. Uz brīdi valmierieši pārņēma arī vadību, atrodoties priekšā ar +3. "Viimsi" komanda gan teicami uzbruka un lieliski darbojās aizsardzībā, veicot liktenīgo izrāvienu. Izskaņā sāpīgs zaudējums ar -14.

Rezultatīvākais komandā šoreiz bija kapteinis Jānis Kaufmanis, kura kontā 16 punkti, piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba. Pirmos punktus komandas kreklā guva arī centrs Armands Gailišs, kopā sametot 12 punktus. Savai bilancei viņš pievienoja arī trīs atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles.

"Esmu priecīgs, ka guvu savus pirmos punktus apvienotajā līgā tieši Valmieras kreklā. Līdz otrajai uzvarai pēc kārtas nedaudz pietrūka, taču gatavosimies nākamajai spēlei, lai varam iepriecināt savus atbalstītājus," pēc mača sacīja Gailišs.

Pretinieki uzbruka ar teicamu precizitāti, realizējot 74% divpunktu metienu. Tāpat "Viimsi" savāca par 12 atlēkušajām bumbām vairāk. Ar punktiem gan atzīmējās visi desmit spēlei pieteiktie valmierieši.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Viimsi" 82:96 (17:24, 23:26, 32:25, 10:21)
Kaufmanis 16 (5 atl.b.), Greitāns 13 (4 pārtv.b.), Gailišs 12, Zrno 11, Elksnis 7 (6 rez.p.), Karlsons 7 (5 rez.p.), Naits 5, Sīpoliņš 4 (10 atl.b.), Zelizņaks 4, Miglinieks 3

Nākamā mājas spēle paredzēta jau 16. decembrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā tiks uzņemta komanda "Kandava/Anzāģe". Tā būs atbildes spēle Latvijas Basketbola "Užavas" kausa ietvaros. Valmierai jānotur pirmajā cīņā iekrātais 20 punktu pārsvars, lai kvalificētos nākamajai kārtai. Mača sākums plkst. 19:00. Tiekamies klātienē!

Iegādājies biļeti uz cīņu laicīgi internetā: ŠEIT!