02 dec 2021
Neveiksmīga mača izskaņa liedz izcīnīt uzvaru pret ''Basket Brno''; sestdien spēle savā laukumā pret ''BK Ogre''

2.decembra vakarā, valmierieši aizvadīja savu ceturto spēli Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Igaunijā tika aizvadīta sasvstarpējā cīņa ar basketbola klubu no Čehijas - ''Basket Brno''. Sīvā cīņā tika piedzīvots zaudējs mača izskaņā - 77:79.

Iepriekšējā vakarā abas komandas jau pa spēlei bija aizvadījušas - čehi izcīnot uzvaru pret ''BC Borisfen'' vienību, bet valmierieši piekāpjoties laukuma saimniekiem ''Tartu Ülikool Maks & Moorits''. Abām komandām bija mazāk kā 24 stundas, lai atpūstos un tas bija arī manāms laukumā. Maču veiksmīgāk iesāka čehu klubs, bet abas komandas aizvadīja diezgan pasīvu spēli. ''Basket Brno'' vienībai pirmajā ceturksnī minimāls pārsvars un uz tablo pēc 10 nospēlētām minūtēm 18:23.

Arī otrā ceturtdaļa ritēja līdzīgi, tomēr ar nelielu čehu pārsvaru. Līdera godu Valmieras rindās kārtējo reizi uzņēmās tieši Jānis Kaufmanis, kurš izpildīja daudzus sarežģītus metienus un spēja tos arī realizēt. Puslaiks gan noslēdzās pavisam nepatīkami - ar 13 punktu deficītu un rezultātu 34:47 uz tablo.

Savu atspēlēšanās maratonu valmierieši veica tieši trešajā ceturksnī. Dodoties laukumā pēc puslaika pārtraukuma, valmierieši bija enerģiskāki un salauza mača gaitu. Ja čehi trešajā ceturksnī guva vien 11 punktus, tad valmierieši tika pie 24 un izlīdzināja rezultātu uz tablo pirms izšķirošā ceturkšņa - 58:58.

Izšķirošie notikumi laukumā risinājās tieši ceturtajā ceturtdaļā. Čehu sportisti to iesāka krietni raitāk. Tālu viņi gan netika - lai arī uz brīdi atradās vadībā ar 6 punktu pārsvaru, Apsītis un Klārks demonstrēja lielisku spēli uzbrukumā un cīņu par uzvaru turpināja. Pēdējā uzbrukumā gan valmieriešiem neizdevās veikt metienu, jo kļūda saspēlē un tas šoreiz arī maksāja uzvaru pret ''Basket Brno'' - 77:79.

Sāpīgs zaudējums ar divu punktu deficītu, bet jāatzīmē arī pozitīvais laukumā. Zem abu komandu groziem šodien labi cīnījas Klāvs Dubults, kurš bija tuvu, lai tiktu pie ''double-double''. Viņa kontā šodien vien 6 punkti, bet tam pievienojas arī 12 atlēkušās bumbas. Laba spēle šodien arī Jānim Kaufmanim, kas tika pie 15 punktiem un Dariusam Klārkam, kura kontā 18 punkti.

Diemžēl, arī viesu rindās pie groziem lielisku spēli aizvadīja Dīns Hanters Mikelsons. Tieši tas bija viens no iemesliem kāpēc mačā ciests zaudējums. Mikelsons guva 18 punktus, savāca 21 atlēkušo bumbu, pārtvēra 4 bumbas un bloķēja 2 valmieriešu metienus. Arī Simona Pursla lieliskā precizitāte situāciju pasliktināja, jo viņš realizēja 8 no 10 metieniem spēlē un guva tajā 20 punktus. Šiem spēlētājiem padevās reti veiksmīga spēle un tas šoreiz izšķīra mača likteni.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Basket Brno'' 77:79 (18:23, 16:24, 24:11, 19:21)
J.Kaufmanis 21, Klārks 18, Apsītis 13, Engers 10, Dubults 6, Iļjins 4, Jonāts 3, Jakovičs 2, Salenieks, Elksnītis

Tagad valmieriešus gaida divas spēles savā laukumā pret ''BK Ogre'' vienību. Pirmā no tām jau 4.decembra vakarā, plkst 17:00. Tiešraidi būs iespējams vērot SportaCentrsTV kanālā! 4.decembrī spēle pret ''BK Ogre'' ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros, bet 7.decembrī - ceturtdaļfināla pirmā spēle Latvijas Basketbola Užavas Kausā. Līdzjutēju atbalsts klātienē noderēs, lai cīnītos par uzvaru, tāpēc gaidīsim Jūs jau 4.decembrī!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas, ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem), kā arī pasākuma laikā jālieto sejas maska!