08 dec 2021
Neveiksmīga otrā ceturtdaļa neļauj valmieriešiem atkārtot panākumu pret ''BK Ogre''

Latvijas Basketbola Užavas Kauss turpinās un ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' vienība aizvadīja savu pirmo ceturtdaļfināla cīņu tajā. Savā laukumā tika atkārtoti uzņemta ''BK Ogre'' komanda, kura šoreiz izrādījās nedaudz pārāka. Valmierieši piedzīvoja šajā mačā zaudējumu ar rezultātu 92:105.

Abas komandas iepriekš bija tikušās 4.decembrī, kad valmierieši izcīnīja uzvaru ar rezultātu 79:75. Arī šī spēle iesākās daudzsološi. Valmierieši rādīja teju teicamu spēli pirmajā ceturksnī. Abas komandas spēlēja ļoti rezultatīvi, bet valmieriešiem izdevās veikt spēles sākumā izrāvienu, kas uz brīdi ļāva atrasties vadībā pat ar 8 punktu pārsvaru. Pirmās ceturtdaļas beigās gan šis pārsvars saruka un valmieriešiem bija vien vairs punkta pārsvars pēc pirmajām 10 spēles minūtēm - 25:24.

Tieši otrajā ceturksnī laukumā varēja manīt notikumus, kas noteica mača likteni. Ogres basketbolistu pusē bija krietni vairāk veiksmes un viņiem krita grozā gandrīz katrs izpildītais metiens. Ja valmierieši otrajā ceturksnī guva 17 punktus, tad viesi 32 un puslaikā pārtraukumā jau 42:56. Arī pāris soģu lēmumi bija stipri apšaubāmi.

Sākoties otrajam puslaikam, bilde kļuva vēl drūmāka. Viesi uz brīdi atradās pat 21 punkta vadībā. Valmierieši gan nepadevās un metās atspēlēties. Vairākas reizes patīkami pārsteidza Ingus Jakovičs, kurš spēja realizēt ļoti sarežģītus metienus no distances pat ar sodu. Spēlei ritot tās gaitu, mūsu basketbolistiem izdevās samazināt deficītu līdz 7 punktiem. Tiesa, spēki izsīka un Ogres basketbolisti nedaudz atkal atrāvās. Trešais ceturksnis rezultatīvāks valmieriešiem un uz tablo 68:77.

Izšķirošais ceturksnis gan bija samērā līdzīgs un abas komandas demonstrēja līdzvērtīgu basketbolu. Valmierieši gan mača beigās vēl centās atspēlēties. Darius Klārks meta precīzi vairākus pustālos metienus, taču arī ogrēnieši spēlēja bez kļūdām. Arī Jānis Engers bija neapmierināts ar mača arbitru pieņemtajiem lēmumiem. Pēcāk viņš tika izraidīts no spēles par savu emociju izrādīšanu. Līdz ar to, mačā piedzīvots zaudējums ar rezultātu 92:105.

Arī šajā mačā lieliski spēlēja Valmieras jaunpienācējs Ingus Jakovičs. Basketbola lielmeistars atrada veidu kā nonākt uz soda metiena izpildes līnijas 15 reižu un maču noslēdza ar 21 gūtu punktu, 2 atlēkušajām bumbām, 5 rezultatīvām piespēlēm un 2 pārtvertām bumbām. Solīda spēle valmieriešu izpildījumā, taču līdz uzvarai nedaudz pietrūka. Šoreiz iegāza neveiksmīga otrā ceturtdaļa, veiksmes trūkums un pieļautās kļūdas.

Lai valmierieši kvalificētos Latvijas Basketbola Užavas Kausa pusfinālam, viņiem ir jāuzvar ceturtdaļfināla otrā spēle pret ''BK Ogre'' vienību ar vismaz tik pat lielu pārsvaru kā to izdarīja šajā spēlē ogrēnieši. Nepieciešama uzvara ar vismaz 13 punktu pārsvaru, jo abu spēļu rezultāti summējas. Šī spēle tiks aizvadīta 28.decembra vakarā - ''BK Ogre'' laukumā. Pirms tam gan gaidāmas vēl citas cīņas!

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Ogre'' 92:105 (25:24, 17:32, 26:21, 24:28)
Jakovičs 21, Klārks 17, J.Kaufmanis 16, Dubults 13, Jonāts 9, Apsītis 8, Iļjins 6, Engers 2, E.Kaufmanis, Salenieks, Elksnītis

Nākamā cīņa valmieriešiem ir jau 10.decembrī, kad plkst. 19:00, tiks aizvadīta spēle viesos pret ''Rakvere Tarvas'' vienību. Abas komandas aizvadīs cīņu ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Valmieriešiem tajā ir svarīgi izcīnīt uzvaru, jo ''Rakvere Tarvas'' ir tiešie konkurenti. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot Igaunijas DELFI medija mājaslapā.