LBL
01 dec 2020
Ogrē valmierieši uzdāvina pretiniekiem pārāk daudz ātro uzbrukumu grozus un piekāpjas

Decembri ar zaudējumu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēlē Ogrē nācās sākt "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem, kas ar rezultātu 75:82 piekāpās pagājušās sezonas sudraba medaļniecei "Ogrei".

Spēles pirmos uzbrukumus realizēja ogrēnieši, bet "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" atbildēja ar Jāņa Engera trejaci un Edmunda Elkšņa rezultatīvu caurgājienu. Ar Māra Ziediņa vienroča danku valmierieši pirmā perioda ceturtajā minūtē sasniedza rezultātu 10:8, taču tam sekoja mājinieku izrāviens, divus tālmetienus pēc kārtas grozā iešaujot Rinaldam Sirsniņam. Kopumā Daugavas krasta komandai izdevās noorganizēt 11-0 izrāvienu, ko ar caurgājienu izdevās piebremzēt uz maiņu spēlē nākušajam Valteram Liepiņam, realizējot ierāvienu groza apakšā. Pēc desmit nospēlētām minūtēm valmierieši gan bija iedzinējos ar 14:23.

Valmierieši centīgi iesāka mača otro ceturksni. Elkšņa produktīvais sniegums deva uguntiņu valmieriešu pakaļdzīšanās veikšanai, bet Valtera Vēvera ierāviens groza apakšā sadeldēja atstatumu līdz minimumam (24:25), liekot Nikolajam Mazuram sasaukt savas komandas minūtes pārtraukumu. Ceturtdaļas vidū Nikam Saleniekam trāpot grozā stūra tālmetienu, Roberra Zeiles trenētā komanda izvirzījās vadībā ar 29:27. Cerīgais izrāviens ceturtdaļas otrajā pusē apstājās. Četros uzbrukumos pieļaujot kļūdas piespēlēs, valmieriešu ofensīva pilnībā apstājās, bet Sirsniņš tikmēr sodīja ar saviem trīs punktu metieniem, kamēr citi ogrēnieši devās ātrajos uzbrukumos. Pirms puslaika izskaņas "Ogre" veica 13-0 izrāvienu, liekot viesiem uz ģērbtuvēm doties ar nelabvēlīgo 29:40.

Otrais puslaiks neizvērtās valmieriešiem sekmīgā gultnē. Puslaiku ar iespaidīgu bumbas triecienu no augšas iesāka Kristaps Dārgais, kurš realizēja trīs ogrēniešu uzbrukumus pēc kārtas. Pārāk bieži valmierieši pieļāva kļūdas piespēlēs, ļaujot mājiniekiem veikt ātros uzbrukumus. Arī no tālmetiena līnijas noregulēt savus tēmekļus Gaujas krasta komandas spēlētājiem neizdevās, tādējādi pirms trešās ceturtdaļas noslēguma valmieriešiem bija 20 punktu deficīts, bet Ziediņa trejacis bija pēdējais, kurš krita grozā trešajā desmitminūtē - 48:65.

Noslēdzošā ceturkšņa ievads deva cerības uz izglābšanos, Liepiņam ar trejaci palīdzot veikt 10-0 valmieriešu izrāvienu, tādējādi pie rezultāta 58:67 septiņas minūtes līdz mača beigām dodot valmieriešiem cerības uz mača laušanu. Tomēr pēc viesu izrāviena sekoja precīzi Uģa Pinetes un iepriekš karstā Sirsniņa trejači, kas būtībā nodrošināja "Ogres" uzvaru. Valmieriešiem gan pēdējo izrāvienu centās ar pieciem punktiem centās izveidot Elksnis, kuram ar precīzu uzbrukumu pievienojās Ervīns Jonāts, taču mājinieku atbilde sekoja ar Andrē Vokera pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem. "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem ar beigu rezultātu 75:82 piekāpjoties pret "Ogri". Kopumā valmieriešiem šajā mačā ļoti dārgi maksāja 21 pieļautā kļūda, kas ļāva pretinieku komandai gūt 24 vieglos ātro uzbrukumu punktus.

Valmieriešiem šajā mačā 18 punktus guva Edmunds Elksnis, bet Valters Vēveris pamanījās tikt pie 12. "Ogre" tikmēr nodemonstrēja viengabalainu sniegumu. Ar 14 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām "double-double" rādītājus sakrāja Kristaps Dārgais, kamēr Andrē Vokers, Rihards Zēbergs, Rinalds SIrsniņš, un Jānis Pozņaks katrs sakrāja pa 13 punktiem, bet 12 punktus pievienoja Uģis Pinete.

"Ogre" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 82:75 (23:14, 17:15, 25:19, 17:27)
Elksnis 18, Vēveris 12, Jonāts 8 (10 atl.b.), Engers 8, Dubults 8 (9 atl.b.), Salenieks 8, Liepiņš 7, Ziediņš 5, Elksnītis 1.

 

Nākamo spēli "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti aizvadīs sestdien pulksten 19:00 savās mājās, uzņemot viesus no Kurzemes - BK "Ventspils" basketbolistus. Šī spēle būs vērojama "Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas Youtube kanālā.

 Foto: Jānis Lārmanis