EST-LAT
03 apr 2021
Pamatturnīra noslēdzošajā mačā valmierieši piekāpjas ventspilniekiem

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas pēdējā regulārās sezonas spēlē "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" ar rezultātu 66:96 piekāpās pamatturnīru otrajā vietā noslēgušajai "Ventspils" komandai. Rezultatīvākais valmieriešiem ar 19 punktiem bija Klāvs Dubults.

Spēles sākumā "Ventspils" uzņēma ceļu pretī uzvarai, veicot uzstājīgu spēli uz groza apakšu, kur savas izdevības ar augstu precizitāti izmantoja Andrejs Šeļakovs. Pretinieku centra izveidotajam atrāvienam, ienāot spēlē no rezervistu soliņa, centās turēt līdzi Valters Vēveris, taču pirmajām desmit minūtēm noslēdzoties, vidzemnieki bija iedzinējos ar 13:23.

Otrā ceturkšņa ievadā Dubults ar triecienu no augšas satricināja groza konstrukciju. dodot savai komandai pozitīvas emocijas. Zem desmit punktu pārsvara valmieriešus pavilka Ervīna Jonāta tālmetiens, bet pretinieku rindās nekavējoties ar to pašu atbildēja Māris Gulbis, neļaujot mājiniekiem ieķerties mačā. Puslaika izskaņā Kurzemes vienība palielināja savu vadību līdz 19 punktiem, liekot pārtraukumā komandām doties pie 31:50.

Vēl lielāku pārsvaru trešā perioda sākumā dzeltenajiem sasniedza Kristapa Medisa un Artūra Ausēja realizētie trīs punktu metieni. Valmierieši vairākkārt centās iekustināt savus ratus, divos dažādos gadījumos pietuvojoties līdz 18 punktu starpībai, taču pakaļdzīšanās pie cerētā rezultāta nenoveda. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Roberta Zeiles vadītā komanda bija iedzinējos ar 50:69.

Noslēdzošajā desmitminūtē Kārlis Apsītis iešāva grozā trīs tālmetienus, ceturtdaļas vidū panākot 14 punktu starpību - 64:78. Tomēr "Ventspils" aizcirta durvis mājinieku priekšā, gūstot 12 punktus pēc kārtas un nodrošinot sev uzvaru. Spēles beigās laukumā tika arī Aleksis Gedrovics un Raimonds Stašāns. Skanot beigu signālam rezultāta tablo vēstīja par 66:96.

Mājiniekiem šajā spēlē 19 punktus guva Klāvs Dubults, bet 15 sakrāja Ervīns Jonāts. "Ventspils" panākumu ar 17 punktiem kaldināja amerikānis Vils Reimans, bet pa 15 punktiem sakrāja Māris Gulbis un Andrejs Šeļakovs.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Ventspils" 66:96 (13:23, 18:27, 19:19, 19:27)
Dublts 19, Jonāts 15, Apsītis 11, Elksnis 10 (7 rez.p.), Vēveris 9, Engers 2, Liepiņš, Salenieks, Ziediņš, Gedrovics, Greitāns, Stašāns.

25 regulārās sezonas spēlēs valmierieši tika pie septiņām uzvarām. Pašmāju čempionāta play-off turnīra ceturtdaļfinālu pret "Liepāju" valmieireši sāks aprīļa vidū.