26 marts 2021
Pamatturnīra priekšpēdējā spēlē valmieriešiem neizdodas turēt līdz liepājnieku precizitātei

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas pamattunrīa pēdējā izbraukuma spēlē "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" pēc garā izbrauuma uz Liepāju piekāpās vietējajai komandai ar rezultātu 62:93. Lai gan rezultāta starpība šajā mačā sanāca visai pamatīga, taču jau aprīļa vidū abām vienībām gaidāma saspringta cīnīšanās Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla stadijā.

Liepājā uz valmieriešu komandtiltiņa atgriezās iepriekš apslimušais Roberts Zeile, tādējādi izbraukuma spēlē "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" treneru korpusam esot pilnā sastāvā. Pirmos spēles punktus ar caurgājienu uz groza apakšu guva "Liepājas" garā gala spēlētājs Guntis Sīpoliņš, bet atbildi no viesu puses deva Klāvs Dubults, tāpat gūstot punktus no tuvas distances. Kopumā gan kurzemniekiem padevās ļoti rezultatīvs mača ievads, pateicoties Renāra Birkāna sekmēm strauji augot mājinieku vadībai. Pirmās ceturtdaļas vidū trejaci realizējot Dāvim Gekam, liepājnieku vadība pieauga līdz 11 punktiem. Pretinieku izrāvienu nedaudz pa bremzēm nolika Valtera Vēvera trejacis, bet Māris Ziediņš izcēlās ar rezultatīvām darbībām, izceļoties ar fizisku pārspēku pār pretiniekiem. Taču pašā ceturtdaļas izskaņā atkal metieni labāk krita "Liepājai", liekot valmieriešiem pēc desmit nospēlētām minūtēm būt iedzinējos ar 18:31.

Otrās ceturtdaļas ievadā efektīgs uzbrukums padevās Jānim Engeram, bet Kārlis Apsītis ar asu pustālo metienu pavilka rezultāta starpību zem desmit punktiem. Ar Edmunda Elkšņa sekmēm rezultāta starpība saruka līdz vairs tikai pieciem punktiem, bet tad kurzemnieku rindās iniciatīvu uzņēmās komandas garais gals, Iļjam Gromovam un Robertam Blūmberga atjaunojot drošāku pārsvaru Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai vienībai. "Liepājas" rindās puslaiku ar skaistu bumbas triecienu grozā no augšas noslēdza Sīpoliņš, kurš precizēja pirmā puslaika rezultātu 34:47, valmieriešiem esot iedzinējos.

Trešo periodu ar savu otro precīzo tālmetienu ievadīja Ervīns Jonāts, taču rezultātāta starpība ceturtdaļas pirmajā pusē neruka tik strauji kā vidzemniekiem gribētos. Efektīgs ierāviens uz groza apakšu pēc Vēvera piespēles padevās Apsītim, kurš trieca bumbu grozā no augšas. Ceturtdaļas otrajā pusē "Liepājai" ļoti labi veicās ar metienu realizāciju, kas pēc ceturtdaļas beigu signāla lika valmieriešiem būt iedzinējos ar -18 (51:69).

Nedaudz vairāk nekā pirms gada "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem padevās veikt fenomenālu atspēlēšanos Liepājā no 20 punktu deficīta spēles pēdējā ceturtdaļā. Šī gan nebija tāda veida spēle. Valmieriešiem neticamus varoņdarbus veikt šoreiz neizdevās. Rezultāta pārsvaru vēl vairāk izdevās palielināt mājinieku komandai, novedot spēli līdz sev labvēlīgam iznākumam. Skanot spēles beigu signālam, valmieriešiem uz rezultāta tablo stāvēja skaitļi, kas vēstīja par piedzīvotu zaudējumu - 62:93.

Ar 12 punktiem "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindās rezultatīvākais bija Māris Ziediņš. Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Renārs Birkāns, bet produktīvu maču aizvadīja Iļja Gromovs, gūstot 15 punktus un sagrābjo 15 atlēkušās bumbas.

"Liepāja" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 93:62 (31:18, 16:16, 22:17, 24:11)
Ziediņš 12, Dubults 9 (8 atl.b.), Apsītis 8, Elksnis 8, Vēveris 8, Liepiņš 7, Jonāts 6, Engers 4, Elksnītis, Greitāns.

Šī bija priekšpēdējā valmieriešu pamattunrīra spēle. Pēdējo regulaŗas sezonas maču vidzemnieki aizvadīs savās mājās 3. aprīlī uzņemot "Ventspili". Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu turnīrs sāksies aprīļa vidū.