0
dienas
0
stundas
0
minūtes
0
sekundes
EST-LAT | 30.09 | 17:00
Nord Cramo Spordihoone
22 jūl 2022
Par komandas galveno treneri kļūst lietuvietis Keršis, valdei pievienojas brāļi Bertāni

Valmieras Olimpiskajā centrā šodien tika aizvadīta ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komandas preses konference, kurā tika diskutēts par komandas sastāvu, jauno sezonu, kā arī citām niansēm.

Konferences ievadā komandas ģenerālmenedžeris Roberts Zeile iepazīstināja publiku ar jauno komandas galveno treneri. Tas būs Lietuvas basketbola speciālists Tomass Keršis, kurš pagājušajā sezonā vadīja ''Šiauliai'' dāmu komandu Baltijas līgas turnīrā.

''Esmu ļoti priecīgs kļūt Valmieras basketbola komandas galveno treneri. Pēc manas izpratnes, klubs ir izlēmis nedaudz mainīt savus mērķus un redzējumu salīdzinājumā ar aizvadīto sezonu. Uzskatu, ka manas basketbola kompetences labi sakrīt ar kluba jauno izvēlēto ceļu. Brīdī, kad satiku kluba vadību un cilvēkus, man bija skaidrs, ka visi šeit ir ļoti kaislīgi. Apzinos, ka visiem iesaistītajiem ir ļoti svarīgi turpmākie kluba plāni un panākumi. Iedvesmojoši, ka varu pievienoties tik apņēmīgai puišu grupai. Tas ir liels gods un tik pat liela atbildība. Ar nepacietību gaidu, kad varēšu sākt strādāt ar esošajiem spēlētājiem un ieguldīt laiku jauno puišu izvēlē komandas nokomplektēšanā. Saprotu, ka var būt nepieciešams zināms laiks, lai pielāgotos viens otram. Var paiet laiks, kamēr puiši pielāgojas spēles stilam un arī pats jūtos ērti, taču tas notiks. Ticu, ka kluba vadība, treneru korpuss un spēlētāji ar laiku spēs būt pietiekami saliedēti, lai virzītu klubu pareizajā virzienā,'' sacīja jaunais komandas stūrmanis Keršis.

Aizvadītā sezona Valmieras klubam nebija viegla. Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros komanda tika pie astoņiem panākumiem 25 mačos, kas ļāva finišēt 10. vietā 14 komandu konkurencē. Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijā tikmēr tika ciests zaudējums piecās spēlēs pret ''Latvijas Universitāti''. Uz jauno sezonu tiek liktas lielas cerības.

''Liels prieks, ka arī AS "Valmieras stikla šķiedra" ar jauno sezonu pilnvērtīgi atgriežas atbalstīt kā klubu, tā arī basketbola skolu finansiāli. Tas jau iepriekš ir bijis liels un labs pamats kā jaunatnes basketbolam, tā arī lielajai komandai. Varbūt pagājušajā gadā nedaudz no mūsu vīzijas novirzījāmies, taču ar šīm jaunajām pārmaiņām atgriežamies pie tā, ka mūsu prioritāte ir Bertānu Valmieras basketbola skola. Arī sastāva komplektēšana ir saistīta ar šo skolu, jo lielajā komandā iesaistīsim tieši skolas audzēkņus,'' par kluba mērķiem un vīziju sacīja komandas ģenerālmenedžeris.

Valmieras klubs arī nākamajā sezonā piedalīsies Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā. Komandas sastāvs vēl tiek komplektēts, taču Zeile atklāja, ka komandai ir līgums ar pieciem spēlētājiem. To skaitā ir Niks Salenieks, Kristers Elksnītis, Ričards Greitāns, Valters Vēveris, kā arī Edgars Kaufmanis, kurš atgriezies mājās no leģionāra gaitām Itālijā.

''Viņi atbilst mūsu vīzijai. Plānojam veidot sastāvu ar spēlētājiem līdz 24 gadu vecumam. Šeit viņi var iegūt platformu un pēc labas sezonas doties pelnīt lielus līgumus. Trūkstošās vietas centīsimies aizpildīt savādāk. Varbūt tas būs kāds leģionārs vai pieredzējis spēlētājs, kas var palīdzēt komandai. Mērķis gan ir veidot komandu ļoti jaunu, lai basketbols būtu interesants, agresīvs un ātrs,'' turpināja Roberts.

Treniņus Valmieras klubs uzsāks nākamajā nedēļā. Tajos piedalīsies spēlētāji, kuriem ir aktīvs līgums, kā arī talantīgākie spēlētāji no Bertānu Valmieras basketbola skolas. Izslēgti no treniņiem gan netiks arī valmierieši, kas nākamajā sezonā, iespējams, spēlēs citur.

''Treniņos pievienosies arī Jānis Kaufmanis, Viktors Iļjins, Ervīns Jonāts un citi spēlētāji, kam nav aktīva līguma ar Valmieru. Skatīsimies - varbūt kāds no viņiem iederas mūsu sastāvā. Katrā ziņā, palīdzēsim katram no viņiem individuāli sagatavoties savai sezonai. Kārtīgs Valmieras basketbols - uzsāksim visu kopā,'' pozitīvs bija Roberts.

Komandas valdes sastāvu papildina brāļi Dāvis un Dairis Bertāni. Arī viņi ņēma dalību preses konferencē, kurā minēja, ka prioritāte būs jaunie spēlētāji un to izaugsme. Kā brāļi, tā arī kluba vadība un galvenais treneris ir pozitīvi noskaņoti un gatavi nākamajai sezonai.

''Mums svarīgākā ir tieši jauniešu izaugsme, sākot ar Bertānu Valmieras basketbola skolu. Sadarbība ar klubu ir pašsaprotama. Jaunajiem spēlētājiem, sākot no 16, 17 gadu vecuma, ir diezgan grūti ielēkt lielajā basketbolā, aizbraucot prom uz citu valsti. Bieži vien svarīgāk ir spēlēt nedaudz zemākā līmenī, taču pret pieaugušajiem. Tāda veida pieredze dod vairāk nekā spēlēšana kādā Eiropas klubā ar lielu nosaukumu. Jauno spēlētāju attīstība ir un būs prioritāte. Jādod viņiem pēc iespējas vairāku iespēju izsisties, sākot jau ar Latviju un, ja iespējams, tad arī Eiropā vai pat vēl tālāk. Kā arī sagatavot labus spēlētājus Latvijas izlasei,'' minēja Dāvis.

Abi brāļi bija pacilāti par pievienošanos kluba valdei. Viņi abi noliedza, ka profesionālā karjera varētu traucēt darbam tajā, kā arī minēja, ka laikmetā, kurā visu nosaka modernās tehnoloģijas, sazināties un pieņemt kopīgus lēmumus ir ļoti vienkārši.

''Prieks iesaistīties kluba valdē. Kā jau Dāvis teica - tas ir loģisks solis, lai viss būtu kā piramīda, ar klubu kā augstāko punktu. Mašīnā braucot jau runājām, ka kādam tas Latvijas basketbola kopējais līmenis un tēls ir jāceļ. Varbūt izklausīsies nedaudz iedomīgi, taču tie, visticamāk, esam mēs, kam tas šobrīd ir jādara. Tāpēc arī cenšamies šādā veidā celt šo līmeni. Varbūt Valmieras basketbols ir tikai maza daļiņa no visa, taču ar to ir jāsāk un jārāda piemēru arī citiem. No tā mēs visi būsim ieguvēji,'' brāļa teikto papildināja Dairis.

Jāpiemin, ka Valmierā no 18. līdz pat 22. jūlijam norisinās ''Brāļu Bertānu meistarklase 2022'', kurā dalību ņem 2007. līdz 2010. gadā dzimuši zēni. Kopā tajā piedalās aptuveni simts jauno censoņu. Valmieras klubs, kā arī brāļi Bertāni, aktīvi strādā pie tā, lai nākamā Valmieras basketbola paaudze būtu īpaši spējīga.