66 | 96
EST-LAT
0
dienas
0
stundas
0
minūtes
0
sekundes
EST-LAT | 13.04.2021 | 18:00
Liepajas Olimpiskais centrs
31 marts 2021
Regulāro sezonu valmierieši noslēgs sestdien, pavadot ventspilniekus uz finālrutnīru

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas pamattunrnīra pēdējo spēli "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti aizvadīs sestdien, 3. aprīlī pulksten 17:00 pret "Ventspili", kas jau nākamnedēļ cīnīsies par turnīra medaļām finālsešinieka izspēles turnīrā Rīgā. Sestdienas maču tiešraidē varēs vērot Best4Sport TV kanālā.

Šī sezona gan turnīra organizatoriem, gan klubiem, gan spēlētājiem bijusi sarežģīta un izaicinājumiem bagāta. Nācies pārvarēt dažādas grūtības, taču sezona ir godam aizvadīta un pēc pēdējām pamatturnīra cīņām, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, priekšā stāvēs vairs tikai izšķirošās spēles. Sešas komandas sacentīsies par "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās līgas medaļām finālsešinieka izspēlē no 8. līdz 11. aprīlim Rīgā, savukārt visas sešas Latvijas komandas pēc šī turnīra pārslēgsies uz izslēgšanas spēļu cīņām vietējā čempionātā. Pandēmijas apstākļi sezonas gaitā pamainīja iecerēto izspēles kārtību, liekot atteikties no domas par pārrobežu mačiem, taču medaļu cīņās nu varēs spēkiem mēroties gan Latvijas, gan Igaunijas komandas. No Igaunijas vienībām finālrutnīrā iekļuva mūsu pašu Jāņa Kaufmaņa pārstāvētā Igaunijas čempionvienība Tallinas "Kalev/Cramo", kā arī Pērnavas komanda "Parnu Sadam" ar Linardu Jaunzemu un Lauri Blauu ierindā, kā arī "Avis Rapla", kuru pārstāv Roberts Freimanis. No Latvijas grupā spēlējošajām komandām vietu finālsešinieka izspēles turnīrā nodrošināja valsts čempione "VEF Rīga", kā arī "Ventspils" un "Ogre".

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem samocītais sezonas sākums liedza iesaistītes cīņā par iekļūšanu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas līgas finālturnīrā. Taču pēdējo mēnešu laikā komandai savu sniegumu izdevies uzlabot, pieveicot iepriekš neapspēlētās "Ventspils" un "Ogres" komandas. Tas visnotaļ ļauj cerēt, ka Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīra spēlēs, kas sāksies aprīļa vidū, valmierieši būs gatavi nopietnam cīniņam ar "Liepājas" vienību sērijā līdz trīs uzvarām.

Valmieriešu regulārās sezonas pēdējā pretiniece "Ventspils" pēdējās nedēļās iekritusi neveiksmju sērijā. Kurzemnieki gan pirmo reizi savā vēsturē piekāpās "Latvijas Universitātei", gan piedzīvoja pamatīgas sakāves pret finālsešiniekā iekļuvušajām "VEF RĪga" un "Ogre" komandām. Šī ir ventspilnieku pēdējā iespēja pirms finālturnīra uzlabot savu sniegumu, lai uz potenciālajiem medaļu mačiem Rīgā dotos labākā noskaņojumā. Valmierieši gan šo prieku pretinieku komandai savās mājās netaisās sagādāt.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindās spēlē pāris basketbolisti, kuri savulaik izmēģinājuši spēkus "Ventspils" dzeltenzilajās formās. No valmieriešu šī gada sastāva visvairāk "Ventspils" galvenajā komandā spēlējis Māris Ziediņš, kurš šogad vidzemnieku rindās gūst 8,6 punktus un izcīna 5,3 atlēkušās bumbas. Ervīns Jonāts pamatturnīrā valmieriešiem palīdzējis ar vidēji 11 punktiem un 6,2 atlēkušajām bumbām. Savukārt Kārlis Apsītis, kurš klauvējis pie "Ventspils" vienības durvīm jaunatnes līgas vecumā, pievienojās "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai ziemas periodā, nodemonstrējot sevi kā lietu palīgu ar 12 punktiem un 3,9 bumbām vidēji mačā.

"Ventspils" rindās izcils sezonas sākums padevās Mārim Gulbim, kuram sezonas otrajā pusē efektivitāte nedaudz kritusies, taču vēl aiz vien pieredzējušais spēka uzbrucējs ir viens no komandas bīstamākajiem ieročiem ar vidēji 16,6 punktiem un 4,8 atlēkušajām bumbām spēlē. Vienmēr īpaši jāpieskata kurzemnieku snaiperis Artūrs Ausējs, kurš vidēji mačā sašauj pretinieku grozos 15,5 punktus un izdala komandas biedriem 4,1 rezultatīvu piespēli. Pēc savainojuma sadziedēšanas "Ventspils" rindās atgriezies amerikānis Kamerons Randlss. Par viņa punktu gūšanas dotībām nevienam no mūsu spēlētājiem nav jāatgādina, jo Randlss abu vienību pirmajā savstarpējā spēlē sameta pret valmieriešiem 40 punktus. Amerikāņa vidējie rādītāji šosezon ir 14 punkti un 2,9 rezultatīvas piespēles vidēji mačā.

Abu vienību savstarpējo cīņu basketbola līdzjutēji varēs vērto sestdien, 3. aprīlī pulksten 17:00 kanālā Best4Sport TV. Atgādinām, ka pandēmijas ierobežošanas pasākumu dēļ spēli klātienē līdzjutēji apmeklēt nevar.

Foto: Jānis Lārmanis