LBL
16 febr 2022
Revanša spēlē piedzīvots zaudējums pret ''TalTech/OPTIBET'' vienību; pieviļ otrais puslaiks

16.februāra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja nu jau kārtējo spēli ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Valmierieši savā laukumā uzņēma spēcīgo ''TalTech/OPTIBET'' vienību. Kaimiņzemes komanda šoreiz izrādījās pārāka un sev spēles otrajā daļā nodrošināja uzvaru. Valmieriešiem šoreiz sāpīgs zaudējums ar rezultātu 71:94.

Abas komandas šosezon bija jau reizi tikušās. Valmiera ar ''TalTech/OPTIBET'' tikās sezonas atklāšanas spēlē, kas tika aizvadīta 2.oktobrī, Igaunijā. Valmierieši iesāka spēli ļoti cerīgi, taču ''TalTech/OPTIBET'' toreiz ar lielām grūtībām tika pie samocītas uzvaras. Mača liktenis izšķīrās vien pašās spēles beigās, kad valmierieši nerealizēja pēdējo sekunžu metienu un cieta zaudējumu ar 76:78. Bija skaidri zināms, ka valmierieši alks atriebību šajā spēlē.

Spēle iesākās ļoti rezultatīvi. Trīs pustālos metienus uzreiz spēja realizēt Jānis Kaufmanis, bet viesiem ar astoņiem punktiem nepilnās četrās minūtes atbildēja Brendons Čildress. Viesi spēja veikt savu pirmo izrāvienu un uz brīdi atradās vadībā ar 13:21. Valmierieši gan spēja atgriezties spēlē un ceturkšņa izskaņā izlīdzināja rezultātu - 21:21. Viesi spēja realizēt pustālo metienu, bet pēcāk izdarīja tehnisko piezīmi, kas rezultējās ar 22:23 pēc pirmā ceturkšņa.

Otro ceturksni gan veiksmīgāk iesāka viesi. Igauņu sportisti spēja labāk saspēlēties savā starpā, kā arī realizēt savas iespējas. Spēlē valmieriešus tikmēr turēja tieši Jānis Kaufmanis, kurš spēja atkārtoti mest precīzi un pašaizliedzīgi darbojās arī aizsardzībā. Vairākas nepiespiestas kļūdas pieļāva Ričards Greitāns, kas deva iespējas viesiem izrauties vadībā, taču šoreiz veiksme bija valmieriešu pusē. Pēc puslaika gan joprojām minimāls deficīts - 38:39.

Tieši otrais puslaiks izmainīja visu šo spēli. Trešā ceturkšņa vidū, viesi spēja veikt savu otro izrāvienu spēlē un tas valmieriešiem deva jau 9 punktu deficītu - 53:62. Tas bija lielākais pārsvars spēlē līdz šim. Pie tehniskajām piezīmēm ceturtdaļas izskaņā tika arī mūsu Ričards Greitāns un viesu līderis Brendons Čildress. Pirms izšķirošās ceturtdaļas jau lielāks deficīts - 58:66. Arī pēdējais ceturksnis nebija izteikti labāks Valmieras izpildījumā. Šķita, ka valmieriešu spēka padeves ir izsīkušas un viesi tikmēr izmantoja savas izdevības. Viesu pārsvars uz tablo palielinājās un galvenais treneris laukumā Valmierai jau laida rezervistus, jo mača liktenis bija praktiski izteikts. Šoreiz zaudējums ar rezultātu 71:94.

Kopš Jakoviča došanās uz Franciju, līdera statusu atkal ir uzņēmies Jānis Kaufmanis, kurš arī šajā spēlē turpināja dominēt. Viņa kontā šoreiz 21 punkts, 3 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. Jānis pirms spēles arī tika apbalvots ar ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas janvāra MVP trofeju! Lielu iespaidu uz spēli atstāja tieši viesu līderis Brendons Čildress. Viņš bija praktiski neapturams un guva 27 punktus, 1 atlēkušo bumbu, 4 rezultatīvas piespēles un 2 pārtvertas bumbas. Pie 16 punktiem viesu rindās tika arī Olivers Metsalū. Kļūdas no valmieriešiem un daudzi precīzie viesu metieni otrajā puslaikā šoreiz neļāva mūsu basketbolistiem tikt pie uzvaras.

Paralēli norisinājās vēl trīs citas spēles ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgā. Divās no tām cīņas aizvadīja arī Valmieras tiešie konkurenti. Pie uzvaras pret ''Pärnu Sadam'' tika ''BK Ogre'' (74:71), bet ''BK Liepāja'' zaudēja savā laukumā ''BK Ventspils'' vienībai (73:98). ''VEF Rīga'' tikmēr apliecināja savu līderes statusu un sagrāva ''BC Kalev/Cramo'' vienību (93:76). Valmiera pēc šīs spēles saglabā 11.pozīciju turnīra tabulā un neizmanto iespēju apsteigt ''Latvijas Universitāte'' vienību.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''TalTech/OPTIBET'' 71:94 (22:23, 16:16, 20:27, 13:28)
J.Kaufmanis 21, Dubults 12, Apsītis 7, Jonāts 6, Klārks 6, Greitāns 6, Liepiņš 4, Elksnītis 4, Salenieks 3, Engers 2, R.Vēveris

Valmieriešu spēļu grafiks ir ļoti saspīlēts. Ņemot vērā, ka gada sākumā tika pārceltas vairākas spēles vīrusa dēļ, tagad tās beidzot ir jāaizvada. Mačs pret ''TalTech/OPTIBET'' bija jau Valmieras ceturtā spēle šomēnes un februārī ir gaidāmas vēl trīs cīņas. Kā ''TalTech/OPTIBET'', tā arī nākamie Valmieras pretinieki ir ļoti spēcīgi un to pierāda viņu atrašanās vieta turnīra tabulā. Tas gan nemaina faktu, ka Valmiera ir spējīga konkurēt ar jebkuru no turnīra komandām. To ir arī pierādījis valmieriešu sniegums, kas šogad ir drastiski uzlabojies un ir labāks nekā pērn.

Aktīvais februāris turpinās un laika atpūtai ir maz! Jau 20.februārī, valmierieši aizvadīs nākamo spēli savā laukumā. Plkst. 17:00, sāksies cīņa ar ''Pärnu Sadam'' vienību ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Ja nav iespēja doties atbalstīt mūsu sportistus klātienē, tad maču varēsi vērot arī SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē! Par Valmieru!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska! Atgādinām par izmaiņām saistībā ar sejas maskām - ieeja tikai ar medicīnisko sejas masku vai FFP2 respiratoru!