06 dec 2023
Saliedēta komandas spēle kaldina uzvaru savā laukumā pret "TalTech/OPTIBET"

Šovakar (6. decembrī) panākumu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros izcīnīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda savā laukumā ar rezultātu 78:67 uzveica Tallinā bāzēto klubu "TalTech/OPTIBET". Klātienē komandu atbalstīja 624 līdzjutēji.

Mača rezultātu atklāja valmierieši, taču pirmā ceturkšņa turpinājumā rezultāts uz tablo bija svārstīgs. Komandas cīnījās punkts punktā, vairākkārt mainot vadību, tomēr pēc nospēlētām desmit minūtēm igauņiem piecu punktu pārsvars. Uz brīdi Tallinas kluba pārsvars sasniedza arī septiņus punktus, tomēr izrāvienu izdevās apturēt, dodot prettriecienu. Valmierieši atspēlējās un puslaika pārtraukumā devās jau vadībā ar +1.

Arī trešā ceturtdaļa bija līdzvērtīga un neviena no vienībām nesalūza. Neliels pārsvars gan lielāko daļu no trešā ceturkšņa bija viesiem. Ceturtdaļa gan tika noslēgta uz pozitīvas nots - vēl viens līderu vadīts izrāviens, kurš sekmēja +2 pirms noslēdzošā spēles nogriežņa. Atlikušajā spēles laikā mūsu vīri veica izšķirošo izrāvienu, izmantojot sava laukuma priekšrocības un izdevības. Viesi vēl centās izglābties ar pārkāpumu palīdzību, tomēr lielisks sniegums mača galotnē, saliedēta komandas spēle un disciplīna ļāva izcīnīt uzvaru ar 11 punktu pārsvaru.

Valmierieši bijā pārāki teju katrā no statistikas ailītēm. Komandai bija vairāk atlēkušo bumbu un rezultatīvu piespēļu, kā arī labāka precizitāte no spēles un mazāk kļūdu. Izdevās krietni veiksmīgāk par pretiniekiem arī realizēt ātros uzbrukums, kā arī rezervistu soliņš bija vairāk kā uz pusi rezultatīvāks par pretinieku soliņu (25:11). Viesi nevienā no ceturtdaļām nespēja gūt vairāk par 19 punktiem.

Rezultatīvākais no valmieriešiem šoreiz bija Edmunds Elksnis, kurš izcēlās ar 19 gūtiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. 16 punktus, sešas atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles komandas bilancei pievienoja Guntis Sīpoliņš, kura kontā arī iespaidīgs bumbas trieciens grozā no augšas. Teicamu produktivitāti demonstrēja arī Kristofers Karlsons, kurš maču noslēdza ar 12 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un divām pārtvertām bumbām. 20 ar pusi minūšu laikā viņš realizēja sešus no astoņiem divpunktu metieniem.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "TalTech/OPTIBET" 78:67 (14:19, 21:15, 18:17, 25:16)
Elksnis 19 (6 atl.b., 4 rez.p.), Sīpoliņš 16 (6 atl.b.), Karlsons 12 (4 atl.b., 4 rez.p.), Zrno 11 (5 atl.b.), Kaufmanis 8, Greitāns 5 (7 atl.b.), Zelizņaks 4 (4 atl.b.), Miglinieks 3, Gailišs (7 atl.b.), Zvīnis

Nākamo mājas spēli mūsu vīri aizvadīs jau 16. decembrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā tiks uzņemta komanda "Kandava/Anzāģe". Tā būs atbildes spēle Latvijas Basketbola "Užavas" kausa ietvaros. Valmierai jānotur pirmajā cīņā iekrātais 20 punktu pārsvars, lai kvalificētos nākamajai kārtai. Mača sākums plkst. 19:00. Tiekamies klātienē!

Iegādājies biļeti uz cīņu laicīgi internetā: ŠEIT!