21 nov 2020
Saspringtā cīņā Vēju pilsētā Liepājā panākums izpaliek

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas čempionātā 21. novembrī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" aizvadīja izbraukuma maču ar "Liepājas" basketbolistiem. Nervozā cīņā, kurā uzvara bija ļoti nepieciešama abām komandām, valmieriešiem tomēr neizdevās tikt pie kārotā panākuma, piekāpjoties kurzemniekiem ar 72:79.

Spēles rezultātu ar strauju caurgājienu atklāja Valters Vēveris, savukārt Edmunds Elksnis vairākas reizes izmantoja spēles elementu, kas viņa izpildījumā tik bieži nav redzēts. Saspēles vadītājs pret saviem pretspēlētājiem spēlēja ar muguru pret grozu, cenšoties gūt punktus ar spēku tā saucamajās "pousta" pozīcijās. Ar Eklšņa rezultatīvajām darbībām valmieriešiem pirmās ceturtdaļas otrajā pusē izdevās panākt sev labvēlīgo 12:9. Nākot uz maiņu, divus trejačus grozā iešāva Valters Liepiņš, taču "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai pirmo ceturksni ar vadību liedza noslēgt bijušais komandas spēlētājs Roberts Blumbergs, kurš satricināja grozu ar triecienu no augšas un raidīja tajā arī stūra trejaci. Pēc nospēlētas desmitminūtes valmierieši bija iedzinējos ar viena metiena tiesu - 20:22.

Otrā ceturkšņa sākumā Ervīna Jonāta realizētais tālmetiens panāca vidzemniekiem trīs punktu vadību, bet turpmākajās minūtēs valmieriešu garām aizmestos metienus "Liepāja" pārvērta straujos pretuzbrukumos, veicot 14-0 izrāvienu. Rezultāta starpības deldēšanu ceturtdaļas vidū uzņēmās Vēveris, vienpersonīgi gūstot septiņus punktus pēc kārtas. Pirmā puslaika izskaņā precīzi trejači padevās Jonātam un Jānim Engeram, palīdzot saglabāt nelielu rezultāta atstatumu. Ejot puslaika pārtraukumā valmierieši bija iedzinējos ar trīs punktiem - 42:45.

Otrais puslaiks sākās ar saspringtu cīņu par mača iniciatīvu. Vidzemniekiem izdevās izvirzīties vadībā pēc Jonāta realzētā trejača un zibenīga Elkšņa caurgājiena līdz groza apakšai. Vadību viesi gan baidīja ļoti īsu brīdi, "Liepājai" drīz vien atgūstot spēles vadības grožus. Valmierieši tomēr turpināja mīt uz pretinieku papēžiem, Elksnim trešā perioda pēdējā sekundē iešaujot grozā trejaci un izlīdzinot rezultātu - 58:58.

Izšķirošajā ceturtdaļā valmieriešiem padevās uzbrukums ar vairākām izcīnītajām atlēkušajām bumbām zem "Liepājas" groza, kas noslēdzās ar Kristera Elksnīša realizētu tālmetienu, panākot valmieriešiem +3. Tomēr turpinājumā ritēja nervoza cīņa, kurā pārsvaru atgūt spēja kurzemnieki, perioda vidū ar Gunta Sīpoliņa danku tiekot pie piecu punktu vadības. Simts sekundes pirms pamatlaika beigām Vēveris meta grozā vienu no diviem soda metieniem, sadeldējot atstatumu līdz minimumam. "Liepājas" rindās neapturamus manevrus veica Dāvis Geks, īsā brīdī gūstot piecus punktus. Tas arī bija izšķirošais spēles mirklis, liekot valmieriešiem otro reizi sezonā piekāpties Vēju pilsētas komanda - rezultāts 72:79.

Valmieriešu rindās šajā mačā pa 18 punktiem guva Edmunds Elksnis un Ervīns Jonāts, bet pa desmit ačiem sakrāja abi Valteri. "Liepājas rindās 21 punktu guva Dāvis Geks.

"Liepaja" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 79:72 (22:20, 23:22, 13:16, 21:14)
Elksnis 18, Jonāts 18, Vēveris 10, Liepiņš 10, Dubults 6, Engers 5, Elksnītis 3, Ziediņš 2.

Nākamo spēli "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti aizvadīs 5. decembrī, uzņemot "Ventspils" basketbolistus savās mājās.