EST-LAT
27 jūl 2021
Septīto sezonu Valmierā aizvadīs centra spēlētājs Klāvs Dubults

Basketbola komandas "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" sastāvā turpinās spēlēt centra spēlētājs Klāvs Dubults, kurš ir visilgāk komandu pārstāvošais basketbolists. Klāvam šī jau būs septītā sezona Valmierā.

Saldus basketbola audzēknis Klāvs Dubults uz Vidzemes Augstskolu studēt atnāca 2015. gadā, pievienojoties "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola komandas sistēmai. Centra spēlētājs izgājis cauri visai komandas sistēmai, sākot ar spēlēšanu LBL 3. divīzijā un pamazām kļūstot par galvenās komandas spēlētāju LBL 2. divīzijā. 2017. gadā  Dubults jau bija kļuvis par vienu no komandas atslēgas spēlētājiem, palīdzot Vidzemes Augstskolas studentiem izcīnīt LBL 2. divīzijas sudrabu. Komandai kāpjot augstāk arī uz Latvijas - Igaunijas apvienoto līgu, līdz ar vienību auga arī Dubults, kurš sevi sekmīgi apliecināja Latvijas basketbola augstākajā līgā.

Pagājušajā sezonā 24 gadus vecais un 204 cm garais Dubults bija komandas pamatcentrs, aizvadot 22 spēles "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā, kurās centrs atzīmējās ar 10,5 punktiem sešām atlēkušajām bumbām vidēji spēlē. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu piecos mačos Dubults vidēji guva 8,8 punktus. 

Klāva Dubulta komentārs: "Pozitīvi palikt Valmierā, jo šī ir vieta, kurā esmu audzis gan kā spēlētājs, gan arī kā personība. Valmierā ir pilsēta ar spēcīgām basketbola tradīcijām un attīstības iespējām, ko šogad parāda arī jaunā trenera izvēle. Prieks, ka komanda mani novērtē un es centīšos darīt visu, lai mēs kā komanda sasniegtu jaunas virsotnes. Es ticu, ka mums tas ir pa spēkam."

Roberta Zeiles komentārs: "Esmu gandarīts, ka Klāvs mūsu komandas sastāvu papildinās arī šajā sezonā. Spēja apvienot profesionālu sportu ar maģistratūras studijām ir kārtējais apliecinājums Klāva neatlaidībai un vēlmei attīstīties, kas nenoliedzami ir vainagojies panākumiem. Varam lepni teikt, ka tieši Valmierā, Klāvs ir izaudzis gan laukumā, gan ārpus tā."

Jaunajā sezonā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandu trenēs Edmunds Valeiko, bet no Amerikas mājās atgriezies aizsargs Edgars Kaufmanis, kurš iestājies Vidzemes Augstskolā un jaunajā sezonā pārstāvēs dzimtās pilsētas vienību.