24 janv 2024
Tiek nodzēsts 16 punktu deficīts, tomēr Ogrē zaudējums; Naitam 24+4+4, Zelizņakam 15+15

Zaudējumu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros šovakar (24. janvārī) piedzīvoja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda janvāra pēdējā cīņā izbraukumā atzina vienības ''Ogre'' pārākumu - 66:76.

Lai gan mača pirmos punktus guva valmierieši un pretinieki nespēja atklāt savu kontu pirmās 84 sekundes no spēles, mača turpinājums nebija tik patīkams. Pirmā groza gūšana izrādījās vienīgais brīdis spēles gaitā, kad mūsu basketbolistiem izdevās atrasties vadībā. Ogrēnieši realizēja savas iespējas un teicami darbojās aizsardzībā, panākot +16 no sava skatu punkta pēc pirmā ceturkšņa. Tas bija mājinieku lielākais pārsvars arī visa mača gaitā. Otro ceturtdaļu mūsu basketbolisti iesāka ar jaudu, veicot 7:0 izrāvienu. Turpinājums svārstīgs, tomēr līdzvērtīgs abu komandu izpildījumā. Pēc puslaika valmieriešiem -10.

Otro puslaiku mūsu vīri iesāka ar teicamu aizsardzību. Ar bloķētiem metieniem izcēlās Seneka Naits un Marošs Zelizņaks, bet nākamajā aizsardzībā Naitam arī pārtverta bumba. Deficīts strauji saruka, liekot mājiniekiem nervozēt. Pēc 30 nospēlētām minūtēm valmieriešiem vairs tikai -3. Izšķirošā nogriežņa ievadā mūsu basketbolistiem izdevās uz tablo atjaunot arī neizšķirtu, tomēr vadību pārņemt neizdevās. Kristofers Karlsons nopelnīja savu piekto piezīmi, kas uzreiz sarežģīja situāciju laukumā. Mūsu basketbolistiem neizdevās noturēt tempu un izskaņā piedzīvotd zaudējums.

Rezultatīvākais komandas rindās šoreiz bija Naits, kura kontā 24 punkti, četras atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba un arī viens bloķēts metiens. Ar iespaidīgu ''double-double'' tikmēr atzīmējās slovāku milzis Zelizņaks, kurš maču noslēdza ar 15 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un diviem bloķētiem metieniem. Bez atpūtas šovakar spēlēja Guntis Sīpoliņš, kurš laukumā pavadīja visas 40 minūtes. To laikā viņš izcēlās ar 11 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un diviem bloķētiem metieniem.

Valmierieši maču aizvadīja ar astoņu spēlētāju rotāciju. Ar punktiem atzīmējās katrs no spēlētājiem, kurš devās laukumā. Ogrēnieši teju katrā spēles aspektā bija nelielu solīti priekšā. Valmierieši bija pārāki vien bloķētajos metienos, divu punktu metienu precizitātē, kā arī soda metienu precizitātē. Iznākums nepatīkams, tomēr galvenais treneris Oskars Virsis uzsvēra, ka pozitīvais šajā spēlē bija komandas atgūšanās no -16.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Ogre'' 66:76 (8:24, 22:16, 24:17, 12:19)
Naits 24 (4 atl.b., 4 rez.p.), Zelizņaks 15 (15 atl.b.), Sīpoliņš 11 (8 atl.b.), Miglinieks 6, Elksnis 4, Zrno 3, Karlsons 3

Uz Valmieras Olimpiskā centra parketa mūsu vīri atgriezīsies vien 6. februārī, kas būs arī nākamā komandas spēle kopumā. Tas nozīmē, ka puišiem tagad priekšā 12 dienas bez spēlēm. Šajā datumā vienība šī paša turnīra ietvaros savā laukumā uzņems Tartu "Ülikool Maks & Moorits" komandu. Mača sākums plkst. 19:00.

Iegādājies biļetes laicīgi internetā ŠEIT.