24 okt 2020
Uguņojošo "Ventspili" apturēt neizdodas, valmieriešiem zaudējums Kurzemē

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā no izbraukuma Ventspilī ar uzvaru neizdevās atgriezties “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolistiem, kuri piekāpās cīņā Kurzemes komandai “Ventspilij” ar rezultātu 90:113. Valmieriešiem sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Māris Ziediņš, sakrājot 23 punktus.

Spēle iesākās ar Ervīna Jonāta punktiem, bet Edmunds Elksnis ar caurgājienu panāca rezultātu 5:0. Pēc pirmajām minūtēm, ko “Ventspils” notērēja bikli domājot kā uzveikt viesu zonas aizsardzību, kurzemniekiem tomēr sakrita trejači, kas ļāva “Ventspilij” pārņemt spēles vadību. Valmierieši vairākkārt iespēlēja bumbu uz groza apakšu, kur Māris Ziediņš centās izmantot pieredzes pārspēku pret gados jaunāku pretspēlētāju, taču sekmes valmieriešu centram bija mainīgas. Uz brīdi kurzemnieku pārsvars pārsniedza desmit punktus, taču Valters Vēveris pirmās ceturtdaļas izskaņā raidīja grozā tālmetienu, noslēdzot mača pirmās desmit minūtes ar rezultātu 22:30.

Otrajā ceturksnī pēc Jonāta realizēta tālmetiena “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sadeldēja rezultāta starpību līdz pieciem punktiem, taču mājinieki atbildēja ar amerikāņu leģionāra Kamerona Randla pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem, atkal dodot “Ventspilij” desmit punktu pārsvaru. Randla uguņošana turpinājās ceturtdaļas otrajā pusē, panākot pat 21 punkta starpību, taču ar garā gala vīru sniegumu vidzemniekiem izdevās pietuvoties. Ejot lielajā pārtraukumā valmierieši bija iedzinējos ar 59:47.

Otrā puslaika ievadā Vēveris raidīja grozā divus metienus no tālās distances, taču valmieriešu pakaļdzīšanās rezultāta starpību strauji nemainīja, jo Kurzemes komanda atbildēja ar precīziem saviem metieniem. Divas minūtes līdz perioda izskaņai Elksnis guva divus punktus ātrajā uzbrukumā un realizēja tālmetienu, kas vidzemniekiem ļāva sadeldēt starpību līdz sešiem punktiem – 72:78. Trešā ceturkšņa izskaņā Kristpas Mediss ventspilnieku labā realizēja trīs punktu metienu, bet Elksnis atbildēja ar diviem soda metieniem. Pirms noslēdzošajām desmit minūtēm Roberta Zeiles trenētā komanda bija iedzinējos ar 74:81.

Pēc rezultatīvās trešās ceturtdaļas ceturajā ceturksnī valmieriešiem uzbrukumā vairs neveicās, bet “Ventspils” tikmēr savas iespējas droši realizēja, palielinot savu atrāvienu līdz 16 punktiem pēc kārtējā Kamerona Randlsa trīs punktu metiena. Amerikānis turpināja uguņot un individuāli guva 40 punktus, turpinot audzēt “Ventspils” pārsvaru mača izskaņā. Noslēdzošajās minūtēs mača liktenis bija izšķirts un pie iespējas debitēt “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas rindās tika rēzeknietis Ralfs Šķesters, kurš ralizēja metienu no groza apakšās un izcīnīja atlēkušo bumbu. Spēle noslēdzās ar rezultātu 90:113.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” rindās rezultatīvākais ar 23 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām bija Māris Ziediņš. Edmunda Elkšņa rēķinā 20 punkti un piecas rezultatīvas piespēles. Savukārt Ervīns Jonāts sakrāja 19 punktus un septiņas atlēkušās bumbas.

“Ventspils” rindās neapturams bija Kamerons Randlss, kurš valmieriešu grozā sameta 40 punktus. Tāpat karsts bija Artūrs Ausējs ar 22 punktiem, bet Māris Gulbis sameta 20.

“Ventspils” – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” 113:90 (30:22, 29:25, 22:27, 32:16)
Ziediņš 23 (9 atl.b.), Elksnis 20, Jonāts 19, Vēveris 15, Liepiņš 8, Engers 3, Šķesters 2, Salenieks, Stašāns, Greitāns, Elksnītis.

Zaudējumu sēriju valmierieši centīsies apturēt nākamajā mājas spēlē, kas 31. oktobrī norisināsies Vidzemes Olimpiskajā centrā pret “Latvijas Universitāti”. Spēles sākums pret LU studentiem būs nedaudz neierastā laikā pulksten 17:00.