28 nov 2023
''Užavas'' kauss sākts ar uzvaru Kandavā; Sīpoliņam piektais "double-double" šosezon

Spēli Latvijas Basketbola ''Užavas'' kausa (LBK) ietvaros šovakar (28. novembrī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda izbraukumā cīnījās pret "Ramirent" Nacionālās basketbola līgas (NBL) pašreizējo čempioni ''Kandava/Anzāģe'', izcīnot panākumu ar rezultātu 99:79.

Valmierieši maču uzsāka aktīvi, piektajā minūtē atrodoties vadībā jau ar 16:4. Mājinieki gan nepadevās un demonstrēja agresīvu basketbolu. Pēc pirmā ceturkšņa mūsu spēlētājiem septiņu punktu pārsvars. Otrajā ceturtdaļā Kandavas basketbolisti izmantoja sava laukuma priekšrocības, tomēr neatlaidīga spēle abos laukuma galos valmieriešiem ļāva doties puslaika pātraukumā ar +10.

Trešā ceturtdaļa bija mazāk rezultatīva abu komandu izpildījumā. Valmierieši lieliski iesāka otro puslaiku, neielaižot nevienu punktu pirmo trīs ar pusi minūšu laikā. Kandavas basketbolisti trešajā ceturksnī deficītu samazināja par trim punktiem. Valmierieši gan noslēdzošajā nogrieznī atkal uzlika kāju uz gāzes pedāļa, veicot izrāvienu. Ceturtajā ceturksnī tika gūti 33 punkti, bet ielaisti 20, kas ļāva izcīnīt panākumu ar 20 punktu pārsvaru.

Produktīvākais no valmieriešiem šoreiz bija Guntis Sīpoliņš, kurš izcīnīja savu piekto "double-double" šosezon (trīs "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā, viens Eiropas Ziemeļu basketbola līgā un tagad viens Latvijas Basketbola "Užavas" kausā). Viņš spēli noslēdza ar 20 gūtiem punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un vienu bloķētu metienu. Sīpoliņa kontā arī vairāki iespaidīgi bumbas triecieni grozā no augšas. Komandas bilanci ar 25 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un vienu bloku papildināja Seneka Naits.

Debiju Valmieras kreklā tikmēr piedzīvoja 19 gadus vecais centra pozīcijas spēlētājs Armands Gailišs. Nepilnu 17 minūšu laikā viņš punktus neguva, tomēr mača gaitā paguva iekrāt astoņas atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli, vienu pārtvertu bumbu un arī vienu bloķētu metienu. Sev atvēlētajā laikā viņš nepieļāva nevienu kļūdu.

Valmierieši dominēja zem groziem, mača gaitā sāvacot 63 atlēkušās bumbas. Tāpat mūsu basketbolistiem bija labāka precizitāte visos metienu veidos un par 12 rezultatīvām piespēlēm vairāk.

"Šodien izdevās saskatīt pozitīvas iezīmes pašatdevē un cīņā par atlēkušajām bumbām. Labi, ka izdevās salauzt spēli, veikt nepieciešamo atrāvienu un izcīnīt uzvaru," spēles gaitu komentēja komandas treneris Kaspars Vecvagars.

Atbildes spēle Valmierā paredzēta 16. decembra vakarā, plkst. 19:00. Atgādināsim, ka nākamajai kārtai kvalificēsies komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Tas nozīmē, ka valmieriešiem ir jānotur 20 punktu pārsvars, kas tika iekrāts šajā cīņā. Ceturtajā kārtā šī pāra uzvarētājai pretī stāsies pārākā komanda no dueļa starp Rīgas ''Zeļļi'' un RSU/''VEF Rīga'' komandām.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Kandava/Anzāģe'' 99:79 (27:20, 26:23, 13:16, 33:20)
Naits 25 (5 atl.b.), Sīpoliņš 20 (13 atl.b.), Zrno 12, Elksnis 9 (6 atl.b., 4 rez.p.), Kaufmanis 9, Greitāns 6, Miglinieks 6, Zelizņaks 5 (9 atl.b.), Karlsons 5 (5 atl.b., 6 rez.p.), Čerijs 2, Gailišs (8 atl.b.)

Nākamo spēli mūsu puiši aizvadīs jau 1. decembrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā tiks uzņemta desmitkārtējā Latvijas čempione ''VEF Rīga''. Mača sākums plkst. 19:00. Tiekamies klātienē, lai kopīgi baudītu basketbola svētkus!