EST-LAT
21 apr 2022
Vājā precizitāte liedz pacīnīties par uzvaru ceturtdaļfināla ceturtajā spēlē; izšķirošais sērijas mačs jau sestdien Valmierā

21.aprīļa vakarā, ceturto ceturtdaļfināla spēli ''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas ietvaros aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas'' basketbolisti. Klubs viesojās Rīgā pie ''Latvijas Universitātes'' un cieta zaudējumu ar 55:62. Sērijā līdz trim panākumiem atkal ir neizšķirts - 2:2.

Spēles sākums bija līdzvērtīgs un pirmais ceturksnis noslēdzās vien ar divu punktu deficītu. Abas komandas spēlēja veiksmīgi aizsardzībā, taču ne pārāk sekmīgi uzbrukumā. Līdz ar to bija maz rezultatīva cīņa un pēc puslaika vien 26:33 LU labā.

Otrā puslaika sākumā precizitāte saruka vēl vairāk. Valmierieši guva trešajā ceturtdaļā vien septiņus punktus, bet LU - 16. Mājinieki veiksmīgi atrāvās un valmieriešiem šoreiz neizdevās pacīnīties par uzvaru.

Rezultatīvākais valmieriešu rindās bija ukraiņu basketbolists Andrijs Voinalovičs, kurš guva 12 punktus, savāca sešas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu pretinieku raidīto bumbu un bloķēja trīs metienus. Komanda izbraukumā devās vien ar deviņiem spēlētājiem. Valmieriešiem nevarēja palīdzēt Klāvs Dubults, kuram iepriekšējā spēle noslēdzās priekšlaicīgi savainojuma dēļ.

Klupšanas akmens šoreiz bija vājā precizitāte. Lai arī mājinieki nemeta daudz izcili, precizitāte viņiem bija nedaudz labāka. Valmierieši realizēja vien divus no 26 tālmetieniem un tas spēlēja lielu lomu rezultāta attīstībā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 55:62 (16:18, 10:15, 7:16, 22:13)
Voinalovičs 12 (6 atl.b.), J.Kaufmanis 10, Klārks 8, Apsītis 7 (8 atl.b.), Jonāts 7, Liepiņš 5, Engers 4, Greitāns 2, Salenieks

Izšķirošā spēle tiks aizvadīta Valmieras Olimpiskajā Centrā jau sestdien, 23.aprīlī. Spēles sākums plkst. 19:00. Gaidīsim klātienē katru līdzjutēju, jo atbalsts būs tiešām nepieciešams. Komandai ir nepieciešama uzvara un sestā spēlētāja jeb skatītāju atbalsts var spēlēt izšķirošo lomu. Spēli būs iespējams vērot tiešraidē arī TV4 kanālā un SportaCentrs.com mājaslapā.

Biļetes būs iespējams iegādāties bilesuserviss.lv kasēs, kā arī klātienē pirms mača.