31 okt 2020
“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” notur vadību un svin sezonas otro panākumu

“Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas sezonas pirmās puses otro spēļu apli ar panākumu 31. oktobrī iesāka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbolisti, kuri savā laukumā ar rezultātu 83:73 pieveica “Latvijas Universitāti”. Kārtējo rezultatīvo maču aizvadīja Edmunds Elksnis, sakrājot 22 punktus.

Spēles ievadā valmieriešiem izdevās pārņemt vadību ar pārspēku groza apakšā, punktus gūstot Mārim Ziediņam un Ervīnam Jonātam. Pēc pirmajām piecām minūtēm, izrāvienu veica “Latvijas Universitātes” garie vīri, uz īsu brīdi panākot minimālu pārsvaru (8:9). Taču Valters Liepiņš iešāva grozā tālmetienu, kas atguva vadību valmieriešiem. Pirmo desmit minūšu izskaņā gan grozu realizēja Eduards Avotiņš, aizsūtot komandas pirmajā ceturtdaļu pārtraukumā pie neizšķirta – 16:16.

Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē individuālu 9-0 izrāvienu veica Edmunds Elksnis, panākot pārsvaru Vidzemes komandai. Perioda vidū ierāvienu groza apakšā veica Valters Vēveris, gūstot divus punktus un panākot rezultātu 32:19. Puslaika izskaņā ar tālmetienu sēriju viesi rezultāta starpību sadeldēja, pārtraukumā valmieriešiem dodoties ar divu punktu vadību – 38:36.

Otrā puslaika ievadā mājinieki atguva iepriekšējo pārsvaru, Jonātam ar metienu no groza tuvuma panākot 12 punktu vadību. Trešā perioda turpinājumā valmierieši nostiprināja savu pārsvaru, pirms pēdējām desmit spēles minūtēm esot priekšā ar 64:51.

Ceturtajā ceturksnī Elksnis palielināja valmieriešu pārsvaru līdz 18 punktiem, vedot valmieriešus pretī uzvarai. Četras minūtes līdz mača beigām valmierieši atradās visai komfortablā vadībā. Taču “Latvijas Universitāte” pierādīja to, ka vienmēr spēlē līdz galam un ar savu cīņas sparu turēja mājiniekus saspringumā. “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandai izdevās noturēties priekšā un, Oskaram Virsim šajā mačā pildot galvenā trenera pienākumu izpildītāja lomu, mājinieki svinēja panākumu ar 83:73.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 gūtiem punktiem bija Edmunds Elksnis. 18 punktus sakrāja Ervīns Jonāts, bet pie “double-double” rādītājiem tika Māris Ziediņš ar 16 punktiem un desmit izcīnītām atlēkušajām bumbām.

“Latvijas Universitātes” kapteinis Kārlis Žunda aizvadīja produktīvu maču ar 19 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “Latvijas Universitāte” 83:73 (16:16, 22:20, 26:15, 19:22)
Elksnis 22. Jonāts 18, Ziediņš 16 (10 atl.b.), Liepiņš 12, Vēveris 10, Elksnis 3, Stašāns 2, Greitāns, Salenieks.

Nākamā spēle valmieriešiem paredzēta izbraukumā pret “Ogri”. Mačs norisināsies 6. novembrī Ogres 1. vidusskolā.