LBL
05 dec 2021
Valmiera parāda raksturu un izcīna principiālu uzvaru pret ''BK Ogre''; Dubultam ''double-double''

4.decembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komanda aizvadīja cīņu savā laukumā pret ļoti principiālo pretinieku “BK Ogre”. Abām komandām šī bija pirmā savstarpējā cīņa šī gada “Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Tajā pārāki izrādījās valmierieši, kas svinēja panākumu ar rezultātu 79:75.

Bija skaidrs, ka par spīti tam, ka ''BK Ogre'' atrodas augstāk turnīra tabulā, šī spēle tāpat būs sīva un līdzīga. To pierādīja arī pats spēles sākums. Pirmā ceturtdaļa gan bija veiksmīgāka valmieriešiem - pārsvars uz brīdi sasniedza pat 7 punktus. Pēc pirmajām desmit minūtēm gan uz tablo 23:20.

Arī otrais ceturksnis bija ļoti līdzīgs, taču ''BK Ogre'' tajā spēja atgūties. Valmieras rindās lieliski spēlēja Darius Klārks un Kārlis Apsītis, bet ''BK Ogre'' komandā labu spēli demonstrēja Uģis Pinete. ''BK Ogre'' gan guva par 6 punktiem vairāk otrajā ceturtdaļā un uz brīdi atradās pat 8 punktus priekšā, taču valmierieši šo pārsvaru spēja sadeldēt. Pēc puslaika - 40:43.

Otrajā puslaikā abas komandas iznāca laukumā apņēmības pilnas un demonstrēja lielisku aizsardzību. Bija skaidrs, ka galvenie notikumi laukumā attīstīsies mača izskaņā, jo trešais ceturksnis noslēdzās ar 56:57. Ceturtās ceturtdaļas pirmā puse bija līdzsvarā, taču pēc tam sākās svārstīga spēle. Uz brīdi pat šķita, ka uzvara slīd ārā no rokām, jo viesiem bija jūtama kontrole pār spēli un 6 punktu pārsvars. Pēdējās piecās pamatlaika minūtēs līdera lomu uzņēmās Klāvs Dubults. Viņš vairākas reizes meta precīzi un valmierieši salauza ''BK Ogre'' basketbolistus. Līdz ar to, uzvara nervus kutinošā duelī ar 79:75.

Lieliska komandas spēle un pelnīta uzvara. Valmierieši guva vairāk kā pusi no visiem punktiem zem groza un viesi tam nespēja rast atbildi. Laba aizsardzība un raksturs atnesa ilgi gaidītu un pelnītu uzvaru. Jāatzīmē arī lieliskā Klāva Dubulta spēle - 14 gūti punkti, 10 atlēkušas bumbas, 3 rezultatīvas piespēles, 3 pārtvertas bumbas un 1 rezultatīva piespēle. Viņš meta precīzi 7 no 12 metieniem, izcīnīja ''double-double'' un noteikti arī mača labākā spēlētāja statusu.

Savu pirmo mājas spēli Valmieras rindās aizvadīja arī Ingus Jakovičs. Pieredzējušais basketbolists palīdzēja kaldināt Valmieras uzvaru gūstot 14 punktus, izcīnot 1 atlēkušo bumbu un atdodot 3 rezultatīvas piespēles. Ja precizitāte no spēles nedaudz piekliboja, tad to vis nevar teikt par soda metienu izpildi. Jakovičs spēja atrast kā būt noderīgs komandai arī tad, kad metieni no spēles grozā nekrita. Astoņi no visiem viņa punktiem tika gūti no soda metiena līnijas - uz tās viņš stājās 11 reizes šajā mačā.

Jakovičs bija priecīgs par savu pirmo uzvaru Valmieras rindās, taču nenoliedza, ka cīņa nebija viegla: ''Spēle bija ļoti grūta. Neteikšu, ka demonstrējām ļoti labu basketbolu, bet svarīgākais bija šodien izcīnīt uzvaru - gan psiholoģiski, gan uz turnīra tabulu skatoties. Ja runājam par spēli, tad mēs noteikti varam daudz labāk. Brīžiem trūka disciplīnas, sasteigti metieni, neapdomāti lēmumi. Noteikti jāizceļ Klāvs Dubults, kurš nospēlēja ļoti labi ceturtajā ceturtdaļā. Prieks par džekiem un komandas uzvaru! Arī pats esmu iejuties ļoti labi Valmieras komandā. Kolektīvā ir jauki un atvērti cilvēki, tāpēc problēmu nav. Darbs notiek profesionālā līmenī un mani viss apmierina!''

Arī komandas treneris Edmunds Valeiko bija priecīgs par izcīnīto panākumu: ''Mača gaita parādīja, ka varam demonstrēt labu spēli. Kaut kad tam vadzim vajadzēja lūzt un uzvarai bija jābūt. Ja pirms tam bija laba spēle, bet nebija rezultāts, tad šoreiz bija abi. Paldies puišiem par raksturu! Paldies arī skatītajiem, kas šajos grūtajos laikos ierodas uz spēlēm klātienē un atbalsta. Centīsimies ar savu spēli panākt, ka zāle ar katru spēli kļūst arvien pilnāka!''

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Ogre'' 79:75 (23:20, 17:23, 16:14, 23:18)
Dubults 14, Jakovičs 14, Apsītis 13, Klārks 12, J.Kaufmanis 10, Jonāts 8, Engers 8, Iļjins, Elksnītis

Cīņa ar Ogres basketbolistiem gan nebeidzas! Jau 7.decembrī abas komandas tiksies vēlreiz - Valmieras Olimpiskajā Centrā tiks aizvadīta pirmā cīņa Latvijas Basketbola Užavas Kausa ceturtdaļfinālā. Spēles sākums plkst. 19:00 un to būs iespējams vērot YouTube tiešraidē! Nenokavē aizraujošu cīņu un dodies atbalstīt valmieriešus klātienē!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska!