06 marts 2022
Valmiera savā laukumā pieveic Rakveres ''Tarvas''; Dubults savāc 21 atlēkušo bumbu un uzstāda līgas rekordu

6. marta priekšvakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja cīņu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Valmierieši savā laukumā uzņēma Rakveres ''Tarvas'' vienību un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 80:75.

Jau no pirmās mača minūtes bija skaidrs, ka cīņa būs sīva. Abas komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu laukumā un atrauties punktu ziņā nespēja. Pirmajā ceturtdaļā par punktu vairāk guva valmierieši, bet otrajā ceturksnī - ''Tarvas'' basketbolisti. Pēc puslaika 39:39.

Otro puslaiku veiksmīgāk iesāka viesi, kas spēja nedaudz atrauties. Trešajā ceturksnī viņi guva par sešiem punktiem vairāk un izšķirošo ceturtdaļu uzsāka vadībā. Valmierieši gan pēdējās pamatlaika desmit minūtes nospēlēja ļoti aukstasinīgi un guva par 11 punktiem vairāk kā pretinieki. Līdz ar to arī pelnīta uzvara - 80:75. Jāpiemin, ka ''Tarvas'' basketbolistu lielākais pārsvars šajā spēlē bija tieši 11 punkti.

Iespaidīgu statistiku uzrādīja Klāvs Dubults. Viņš guva vien deviņus punktus, taču tos papildināja ar 21 atlēkušo bumbu un trīs rezultatīvām piespēlēm. Dubults savāca gandrīz pusi no visām Valmieras atlēkušajām bumbām. Klāvs Dubults arī uzstādīja šīs līgas rekordu atlēkušo bumbu ziņā. Rekords līdz šim bija 19 atlēkušās bumbas vienā spēlē un Dubults kļūst par pirmo basketbolistu, kurš pārvar 20 atlēkušo bumbu slieksni. 21 punktu guva arī Jānis Kaufmanis, bet Ervīns Jonāts papildināja komandas kontu ar 19 punktiem.

Viesiem šoreiz pievīla vadošie spēlētāji, kuri nespēja uzņemties līdera statusu. Vairāk kā pusi '"Tarvas'' punktu guva viesu rezervistu soliņš. Lai gan precizitāte un statistika dažos aspektos visiem bija labāka, valmierieši spēja izmantot savas iespējas, kas šoreiz izšķīra arī mača likteni.

Ieeja spēlē šoreiz bija par ziedojumiem, kas tālāk tiks novirzīti palīdzībai Ukrainai šajā sarežģītajā un grūtajā brīdī. Valmieras līdzjutēji kopā saziedoja 1581 eiro un 28 centus.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Rakveres ''Tarvas'' 80:75 (20:19, 19:20, 16:22, 25:14)
J.Kaufmanis 21, Jonāts 19, Apsītis 14, Klārks 10, Dubults 9 (21 atlēkusī bumba), Liepiņš 7, V.Vēveris, Greitāns, Engers, Elksnītis

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jau 9. marta vakarā, plkst. 19:00. ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' dosies uz Igauniju, lai aizvadītu cīņu ar spēcīgo ''Kalev/Cramo''. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot tv.delfi.ee mājaslapā.