LBL
30 jūl 2021
Valmieras jaunajiem basketbolistiem piemēru turpinās rādīt Ervīns Jonāts

Komplektējot komandas sastāvu jaunajai basketbola sezonai, "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" panākusi vienošanos par sadarbības turpināšanu ar spēka uzbrucēju Ervīnu Jonātu, kurš jau aizvadītajā sezonā bija viens no komandas vadošajiem spēlētājiem.

Ogres basketbola audzēknis Ervīns Jonāts sevi jau vairākus gadus sauc par cēsnieku, tādēļ arī Valmieras basketbolā 30 gadus vecais un 203 cm garais spēlētājs jūtas ļoti komfortabli. Spēka uzbrucējs nozīmīgu karjeras daļu pavadījis tieši Valmierā, būdams viens no tiem spēlētājiem, kas palīdzēja Valmieras pilsētas krāsas pārstāvošajai komandai kļūt par 2016. gada Latvijas čempioni. Tāpat kā pagājušajā sezonā Jonāts turpinās spēlēt "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" sastāvā, rādot piemēru gados jaunajiem komandas biedriem.

Pērnajā sezonā valmieriešu rindās "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā spēka uzbrucējs aizvadīja visas 25 spēles, vidēji mačā gūstot 11,2 punktus un izcīnot 6,6 atlēkušās bumbas zem groziem. Latvijas čempionāta play-off ceturtdaļfināla turnīrā pret "Liepāju" piecos mačos Jonāts vidēji guva 12,6 punktus un sagrāba piecas atlēkušās bumbas.  

Ervīna Jonāta komentārs: "Šīs organizācijas ietvaros, Valmierā vēl ir mērķi, kurus vēlos sasniegt. Tāpēc novērtēju kluba vadības uzticēšanos turpināt sadarbību arī nākamajā basketbola sezonā. Valmierieši vienmēr likuši justies kā savējam. Lokālais patriotisms basketbolā ir sava veida fenomens, kas spēlēšanu Vidzemes Olimpiskā centra hallē vienmēr darījis īpašu. Nav šaubu, ka šī būs interesanta sezona - jauns komandas treneris, spēlētāji, apvienotajā līgā ir arī jaunpienācēji. Esmu gatavs cīnīties par skaistām uzvarām, dalīties ar uzkrāto pieredzi un joprojām pilnveidot groza bumbas prasmes trenera Valeiko vadībā. Ar nepacietību gaidu sezonas sākumu!"

Roberta Zeiles komentārs: "Priecājos, ka esam panākuši vienošanos ar vienu no komandas līderiem uz vēl vienu sezonu. Ervīna pozitīvais piemērs un pieredze gan laukumā, gan treniņprocesā un ģerbtuvēs, jaunākajiem komandas biedriem sniedz neatsveramu un ļoti vērtīgu skatījumu uz basketbolu visās tā perspektīvās. Domāju, ka Ervīns man piekritīs, ka pēc iepriekšējās sezonas ir palikusi nedaudz nepadarīta darba sajūta, tāpēc ar divtik lielu sparu sagaidīsim Ervīnu atpakaļ komandā, lai pārliecinoši vestu komandu pretī panākumiem."

Karjeras laikā Ogres basketbola skolas audzēknis spēlējis Ventspilī, Jūrmalā, Valmierā un igauņu komandā "Avis Rapla".

Jaunajā sezonā valmieriešus cīņā vedīs komandas jaunais galvenais treneris Edmunds Valeiko. Pēc vairākiem gadiem Amerikā mājās atgriezies Edgars Kaufmanis, bet garo galu stiprinās abi pērnās sezonas pamatsastāva garā gala spēlētāji Klāvs Dubults un Ervīns Jonāts.