82 | 75
EST-LAT
0
dienas
0
stundas
0
minūtes
0
sekundes
EST-LAT | 05.12.2020 | 19:00
Vidzemes Olimpiskais Centrs
19 nov 2020
Valmierieši dosies uz vēju pilsētu pēc revanša pret "Liepāju"

Sestdien, 21. novembrī pulksten 14:00 izbraukuma spēli Liepājas Olimpiskajā centrā aizvadīs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti, tiekoties ar "Liepājas" komandu. Spēles tiešraide būs vērojama "Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas Youtube kanālā.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti uz Baltijas jūras krastu dosies ar mērķi revanšēties pēc komandu pirmās tikšanās reizes Valmierā. Savās mājās vidzemnieki bija ļoti tuvu panākumam, atrodoties vadībā ar desmit punktu pārsvaru spēles pēdējā ceturtdaļā. Tomēr izšķirošajās spēles minūtēs mājinieku metieni spītīgi nekrita grozā, kamēr kurzemnieki veica strauju izrāvienu, liekot Roberta Zeiles padotajiem piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar 86:88, kas arī ietekmējis abu komandu pozīcijas turnīra tabulā, ļaujot liepājniekiem atrasties augstāk par Valmieru pārstāvošajiem basketbolistiem.

Lai gan pagaidām nav precizēta turnīra izspēles kārtība, jo nolemts regulārajā sezonā Latvijas un Igaunijas komandām pāri robežām nedoties, izspēlējot pamatturnīru katras konkrētās valsts robežās, taču skaidrs, ka cīņai par labāko četrinieku būs liela nozīme. Šobrīd Latvijas turnīrā par šo pozīciju savstarpēji cīnās valmierieši un liepājnieki, abu vienību savstarpējām spēlēm piešķirot divtik lielu nozīmi.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandas motors ir nupat kā trīsdesmitgadnieka slieksnim pārkāpušais saspēles vadītājs Edmunds Elksnis. Viņš šosezon aizvadītajās spēlēs vidēji mačā guvis 21,1 punktu un izdarījis 7,4 rezultatīvas piespēles komandas biedriem. Enerģiskais spēka uzbrucējs Ervīns Jonāts atzīmējies ar 13,3 punktiem un 5,4 atlēkušajām bumbām, kamēr centra pozīcijā spēlējošais Māris Ziediņš sakrājis 12,4 punktus un 6,4 izcīnītas bumbas.

Šosezon simpātisku komandu nokomplektējusi "Liepāja", kas nepaļaujas uz dažiem izteiktiem līderiem, bet samērā līdzvērtīgu pienesumu dod septiņi pamatrotācijas spēlētāji. Pēc astoņām aizvadītām spēlēm rezultatīvākais liepājnieku rindās ir centra spēlētājs Iļja Gromovs ar 13,9 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām. Viņa partneris groza tuvumā Guntis Sīpoliņš atzīmējies ar 13 punktiem un 6,9 izcīnītām bumbām. Savukārt ārējā līnijā bīstams ierocis ir Dāvis Geks ar 12,6 punktiem mačā. "Liepājas" rindas šosezon pārstāv divi pērn Valmierā spēlējuši kurzemnieki - Roberts Krastiņš un Roberts Blumbergs, kuriem attiecīgi desmit un 7,6 punkti vidēji mačā.

"Liepāja" savu sastāvu turpina papildināt sezonas gaitā. Pirms svarīgās cīņas ar valmieriešiem, Kurzemes komanda savām rindām pievienoja vēl vienu spējīgu garā gala spēlētāju, piesaistot sezonu Lietuvas čempionātā sākušo Zigmāru Raimo. Madonietis Raimo pēc Havaju universitātes absolvēšanas atgriezās Baltijas reģionā un aizvadīja sezonas pirmos mēnešus "Pieno Žvaigždes" rindās Lietuvā, bet nu parakstījis divu gaudu līgumu ar "Liepāju".

Vieglu cīņu Liepājā neviens negaida, jo abas komandas apzinās spēles vērtību. Līdz ar Raimo pievienošanos "Liepājas" rindām, valmieriešiem būs vēl sarežģītāks uzdevums tiks galā ar raženajiem pretspēlētājiem groza apakšā. Ārējā līnijā savu pieredzi centīsies izmantot Edmunds Elksnis, taču pretinieku saspēles vadītājs Renārs Birkāns arī sevi pietiekami sekmīgi pēdējos gados apliecinājis Latvijas klubu basketbolā. 

Līdz ar ārkātas situāciju valstī, arī Liepājā spēles norisinās bez skatītāju klātbūtnes. Tādēļ basketbola atbalstītājiem vienīgā iespēja maču vērotu būs līgas Youtube kanāla tiešraidē sestdien pulksten 14:00.