02 febr 2022
Valmierieši mača galotnē piekāpjas ''Siauliai'' vienībai un piedzīvo pirmo zaudējumu šogad

2.februāra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbola komanda aizvadīja savu pirmo cīņu šogad Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Savā laukumā tika aizvadīta sīva cīņa ar ''Siauliai'' vienību, kurā, diemžēl, piedzīvots sāpīgs zaudējums - 85:92.

Šī bija piektā spēle valmieriešiem Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros šosezon. Kamēr ''Siauliai'' vienība ar divām uzvarām trīs spēlēs ierindojās 4.vietā, valmierieši atradās 8.pozīcijā ar četriem zaudējumiem. Bija gan skaidrs, ka valmierieši cīnīsies līdz galam, lai tiktu pie sava pirmā panākuma šajā turnīrā. Uzvara šajā mača bija ne vien ļoti svarīga, bet arī principiāla. Bija jāizmanto kā sava laukuma priekšrocības, tā arī tas, ka pēdējās divas spēles valmierieši ir samērā pārliecinoši uzvarējuši.

Valmierieši šogad vēl nebija cietuši zaudējumu. 22.janvārī, ar 93:54 ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komanda sagrāva ''Tallinna Kalev'' vienību, bet 26.janvārī uzvarēja arī ''BK Liepāja'' komandu ar 86:71. Tieši šīs uzvaras deva valmieriešiem pārliecību par sevi pirms došanās laukumā.

Valmierieši spēli iesāka aktīvi. Pirmajās minūtēs izdevās iekrāt nelielu pārsvaru, kurš atļāva atrasties solīti priekšā. Tieši Ervīns Jonāts un Jānis Kaufmanis bija tie, kas ar savu precizitāti ļāva valmieriešiem atrasties vadībā. Pirmā ceturtdaļa uzvarēta ar rezultātu 26:21. Arī otrais ceturksnis ritēja vienlīdzīgi, taču ''Siauliai'' vienība spēja savu deficītu samazināt. Pēc puslaika jau vairs minimāls pārsvars - 43:42.

Tieši otrais puslaika sāka salikt visu pa plauktiem. Valmieriešu īsā rezervistu soliņa spēki arī sāka izsīkt un to izmantoja ''Siauliai'' vienība. Valmieriešiem uz brīdi bija pat 11 punktu pārsvars, bet pēc trešā ceturkšņa jau minimāls deficīts - 63:67. Bija saprotams, ka mača liktenis var tikt izšķirts jebkurā brīdī. Izšķirošo izrāvienu gan veica tieši viesi. Ceturtās ceturtdaļas vidū viņi guva vairākus grozus pēc kārtas un valmierieši nespēja atbildēt ar tik pat labu precizitāti. Lai arī izdevās septiņu punktu deficītu samazināt līdz trīs punktiem, ''Siauliai'' atkal veica izrāvienu un nodrošināja sev uzvaru. Valmieriešiem šoreiz sāpīgs zaudējums ar rezultātu 85:92.

Pie ''double-double'' tika mūsu leģionārs Darius Klārks, kuram tas ir pirmais ''double-double'' Valmieras kreklā. Viņa kontā 16 punkti, 12 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles un arī 3 pārtvertas bumbas. Par labāko spēlētāju ''Siauliai'' rindās tika atzīts Nemaņa Bezbradica, bet valmieriešiem - Jānis Kaufmanis. Viņa kontā 27 punkti, 5 atlēkušās bumbas, 3 rezultatīvas piespēles, 1 pārtverta bumba un izcils sniegums. Pēc spēles gan viņš bija sarūgtināts par zaudējumu un bija atklāts: ''Bijām sagatavojušies labi. Treneris sagatavoja labu spēles plānu, taču šoreiz zaudējām. Komanda spēlēja labi gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā, bet zaudējums paliek zaudējums un nav nekas par ko priecāties.''

Valmierieši aizvadīja spēli ar īso rezervistu soliņu. Spēlei tika pieteikti tikai deviņi spēlētāji. Jāpiemin gan, ka praktiski viņi spēlēja vien ar septiņiem spēlētājiem, jo Niks Salenieks laukumā nedevās vispār, bet Kristers Elksnītis aizvadīja vien nepilnas 7 minūtes. No līderiem netika pieteikts spēlei Kārlis Apsītis, kā arī to izlaida vairāki rotācijas spēlētāji. Jāpiemin, ka šajā mačā laukumā nedevās Ingus Jakovičs, jo mačs pret ''BK Liepāja'' bija viņam pēdējais Valmieras kreklā. Jakovičs Valmieras komandai pievienojās pērnā gada 30.novembrī uz atvērta līguma pamata, kas ļāva viņam pamest komandu gadījumā, ja viņš saņem labāku piedāvājumu no jebkura cita kluba. Latviešu saspēles vadītājs ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' rindās aizvadīja astoņas spēles ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros, kurās guva vidēji 11,5 punktus spēlē. Paralēli sportists aizvadīja Valmieras kreklā arī divas cīņas Latvijas Basketbola Užavas Kausa ietvaros un divas spēles Eiropas Ziemeļu basketbola līgā, kas nozīmē, ka kopā viņš aizvadīja šosezon 12 spēles Valmieras klubā.

Savu karjeru viņš turpinās Francijā, kur jau ir noslēdzis līgumu līdz šīs sezonas beigām ar augstākās līgas komandu ''Limoges CSP''. Šī komanda cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs un tieši Jakovičs centīsies palīdzēt klubam tās sasniegt. Savu debiju Francijas augstākajā līgā viņš piedzīvos, iespējams, jau sestdien. Gan Valmieras spēlētāji, gan kluba vadība vēlas novēlēt Jakovičam veiksmīgu karjeras turpinājumu un pateicas par viņa aizvadīto laiku Valmierā kā savā, tā arī līdzjutēju vārdā!

Arī komandas ģenerālmenedžeris Roberts Zeile izteica pateicību atlētam: ''Paldies Ingum par laiku Valmierā! Es novēlu viņam izdevušos sezonas turpinājumu. Ingus pievienojās ar atvērto līgumu pēc traumas izārstēšanas. Priecājos, ka šāda līmeņa spēlētājs bija pie mums kaut uz pāris mēnešiem. Vēlreiz paldies Ingum par piemēru laukumā un arī ārpus tā. Mūsu jaunie spēlētāji un visa organizācija varēja daudz ko no viņa mācīties!''

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Siauliai'' 85:92 (26:21, 17:21, 20:25, 22:25)
J.Kaufmanis 27, Jonāts 17, Klārks 16 (12 atlēkušās bumbas), Dubults 10, V.Vēveris 7, Engers 6, Greitāns 2, Elksnītis

Nākamā cīņa valmieriešiem gaidāma jau 9.februāra vakarā, kad plkst. 19:00 sāksies spēle ar ''AVIS UTILITAS Rapla'' vienību ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Spēle tiks aizvadīta Valmieras Olimpiskajā centrā un tiem, kam nav iespēja apmeklēt maču klātienē, būs iespēja to vērot SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē. Par Valmieru!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska! Atgādinām par izmaiņām saistībā ar sejas maskām - ieeja tikai ar medicīnisko sejas masku vai FFP2 respiratoru!