11 dec 2021
Valmierieši nenotur 17 punktu pārsvaru un piekāpjas tiešajiem konkurentiem “Rakvere Tarvas”

10. decembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' vienība aizvadīja spēli Igaunijā ar ''Rakvere Tarvas'' komandu. Lai gan valmierieši kontrolēja situāciju laukumā visu spēles gaitu, mača galotne bija pagalam neveiksmīga. ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros, “Rakvere Tarvas” izcīnīja uzvaru un valmierieši piekāpās ar rezultātu 81:86.

Mača sākums bija ļoti līdzīgs un tas bija pašsaprotami, jo abas komandas ir viena kalibra. Pirmais ceturksnis abām komandām uzbrukuma ziņā bija izdevies. Lai arī aizsardzība varēja būt labāka, precizitāte bija nevainojama. Abas vienības pirmajā ceturtdaļā centās iejusties spēlē un tas arī izdevās. Valmieriešiem gan minimāls pārsvars pēc pirmajām desmit spēles minūtēm - 21:18.

Iesākoties otrajam ceturksnim, valmierieši spēja atraisīties. Tika veikts pirmais izrāviens, kas uz brīdi atļāva atrasties vadībā pat ar 17 punktu pārsvaru. Izcili spēlēja Jānis Kaufmanis un Darius Klārks. Abi spēlētāji realizēja vairākus sarežģītus metienus, kā arī pildīja spēka uzbrucēja un centra spēlētāja funkcijas, vācot atlēkušās bumbas. Tas arī ļāva atrasties diezgan komfortablā vadībā. Otrā ceturtdaļa izteikti Valmieras zīmē - 51:36.

Šķita jau, ka galvenais uzdevums ir izpildīts un otrajā puslaikā nu vairs atliek tikai noturēt iekrāto pārsvaru. Igauņu basketbolisti gan domāja savādāk un brīdī, kad valmierieši sāka spēlēt mierīgāku basketbolu, viņi uzņēma apgriezienus. Tas viņiem ļāva negaidīti spēli pārņemt savās rokās. Izteiktais pārsvars, kas tika iegūts otrajā ceturksnī, tika pazaudēts trešajā. Mājinieki spēja pārņemt kontroli pār spēli un pēc trīsdesmit nospēlētām minūtēm uz tablo nu jau vien vairs 6 punktu pārsvars - 67:61.

Izšķirošais ceturksnis arī ritēja mājinieku zīmē. Valmieriešiem neizdevās realizēt savas iespējas un igauņu sportisti to izmantoja. Mājinieki ceturtajā ceturksnī guva 25 punktus, kamēr valmierieši vien 14. Abas komandas ir tiešie konkurenti un kā vienai, tā arī otrai vienībai šajā mačā bija nepieciešama uzvara. Šoreiz pārāka izrādījās “Rakvere Tarvas”, kas vien mača galotnē izcīnīja uzvaru pret neatlaidīgo ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' vienību. Šoreiz mūsu sportistiem zaudējums ar 81:86.

Cienījamu spēli aizvadīja leģionārs Darius Klārks. Viņš guva 13 punktus, savāca 7 atlēkušās bumbas, atdeva 5 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 4 pretinieku bumbas. Viņa iespaidīgā statistika gan neglāba valmieriešus no zaudējuma. Kā iepriekšējā spēlē, tā arī šajā valmierieši pieļāva pārāk daudz kļūdas. “Rakvere Tarvas” arī veiksmīgi prata valmieriešus par tām sodīt - viņi guva 27 punktus pēc mūsu basketbolistu kļūdām. Spēles otrajā puslaikā pietrūka nedaudz veiksmes un arī koncentrācija. Līdz ar to, valmieriešiem neizdodas nosargāt uzvaru Igaunijā un nu jau jāgatavojas nākamajai cīņai.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - “Rakvere Tarvas” 81:86 (21:18, 30:18, 16:25, 14:25)
J.Kaufmanis 19, Apsītis 15, Klārks 13, Iļjins 10, Engers 8, Jonāts 7, Jakovičs 5, Dubults 4, E.Kaufmanis, Elksnītis

Nākamā cīņa valmieriešiem ir jau pavisam drīz - 15. decembrī! Valmieras Olimpiskajā Centrā tiks uzņemta spēcīgā “BC Kalev/Cramo” vienība, kas šosezon zaudējusi tikai vienā spēlē. Spēles sākums plkst. 19:00! Tiešraidi iespējams vērot SportaCentrs TV kanālā, kā arī klātienē!

Valmieras Olimpiskajā Centrā varēs iekļūt un uzturēties tikai personas ar Latvijā atzītu sadarbspējīgu vakcinācijas pret Covid-19 vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu (attiecas uz visiem vecumiem). Pasākuma laikā obligāti jālieto sejas maska!

Informāciju sagatavoja: Reinis Aumeisters